Royal Enfield: limitowane modele z okazji 120-lecia firmy

Royal Enfield to najstarsza marka nieprzerwanie produkująca motocykle. Z okazji 120-lecia Hindusi pokazali dwa modele w limitowanej edycji: Interceptor 650 oraz Continental GT.

Royal Enfield już od 120 lat produkuje motocykle! Motocyklowa historia marki zaczęła się w 1901 roku na Wyspach Brytyjskich - wcześniej firma produkowała broń palną. 

Z okazji urodzin Hindusi przygotowali dwa przepiękne modele: Interceptor 650 oraz Continental GT. Jednak jeżeli szukasz ulepszeń w konstrukcji, nowoczesnych technologii, czy też nowych elementów wyposażenia to się rozczarujesz.

Niemniej wersje limitowane wyróżniają się już na pierwszy rzut oka. Obie maszyny bazują na czarnej kolorystyce, a brązowe kanapy i złote wykończenia tworzą bardzo zgrabną całość. Ilość błyszczących elementów ograniczono tu do minimum - nawet silnik i wydech są elegancko czarne.

Ręcznie malowane szparunki na zbiorniku oraz ciśnieniowo odlewane mosiężne emblematy na zbiorniku paliwa upamiętniają 120-lecie działalności marki. Całość uzupełniono sporą ilością oryginalnych akcesoriów z katalogu Royal Enfield. Zawsze chciałeś szybę? Ładne podnóżki? Lusterka na końcach kierownicy? Tutaj masz to w pakiecie.

Jeśli wpadł Ci w oko rocznicowy Interceptor lub Continental GT, to nie czekaj - pilnie pytaj dealera. Bowiem te maszyny zostaną wypuszczone w mocno ograniczonej liczbie - plany zakładają wyprodukowanie zaledwie 480 sztuk z każdego modelu. I to do sprzedaży na całym świecie!

Producent twierdzi, że 120 z nich (60 szt. Interceptora i 60 szt. Continentala GT) trafi do Europy. Kolejne identyczne partie są przeznaczone na Indie, Amerykę Północną oraz południowo-wschodnią Azję.

Royal Enfield - modele z okazji 120. leciaRoyal Enfield
Royal Enfield Interceptor 650 120th AnniversaryRoyal Enfield
Royal Enfield Interceptor 650 120th AnniversaryRoyal EnfieldPóki co brak informacji o cenach, ale zakładamy, że będą one niższe, niż w przypadku limitowanych edycji bardziej luksusowych motocykli.

Zobacz również: jak jeździ Royal Enfield Interceptor 650? - nasz test

Zobacz również:
REKLAMA