REKLAMA

Rusza bitwa królów!

Do walki staje 13 maszyn zgłoszonych przez dealerów Harleya-Davidsona z Europy Środkowej i Wschodniej. W tym roku Polskę reprezentuje aż 7 motocykli.

Rozpoczyna się trzecia edycja corocznego konkursu na najciekawszy motocykl custom, w którym udział bierze ponad 200 dealerów Harley-Davidson z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W salonach w Europie Środkowej i Wschodniej zbudowano tym razem trzynaście wyjątkowych maszyn, które dla mechaników H-D były polem do wykazania się pomysłami, kreatywnością, umiejętnościami i sztuką indywidualizacji.

Motocykle biorące udział w konkursie są już gotowe i można na nie głosować do 14 lutego na specjalnej stronie internetowej https://customkings.harley-davidson.com/pl_pl. Głosujący wybiorą najpierw sześć najlepszych maszyn z naszego regionu, z których jury wybierze Króla Custom dla Europy Środkowej i Wschodniej. Decyzja jury zostanie ogłoszona na początku marca.

W tegorocznej Bitwie Królów bierze udział 7 polskich salonów - Appaloosa z Wrocławia, Arrow z Katowic, Dragon z Krakowa, HD Łódź, HD Szczecin, Twin Peaks z Warszawy i V-Force z Poznania. Za kilka tygodni okaże się, kto jest zwycięzcą, oraz czy będzie nim jeden z salonów reprezentujących Polskę.

Ograniczony budżet, dotrzymanie terminu oraz wybór jednego z trzech modeli Sportster z rodziny Dark Custom, jako platformy do stworzenia motocykla custom - oto warunki trzeciej edycji Bitwy Królów. Budowa wszystkich trzynastu motocykli pochłonęła tygodnie żmudnej pracy, od poszukiwania inspiracji i pomysłów, wykonania szkiców i zebrania zespołu, po wykonanie poszczególnych maszyn, obejmujące cięcie, modyfikacje instalacji, spawanie i malowanie.

Okazało się jednak, że ani narzucony budżet, ani określony termin nie stanowiły dla mechaników H-D praktycznie żadnej przeszkody. Ponownie udało im się stworzyć wspaniałe i oryginalne maszyny odzwierciedlające osobisty styl i ich kreatywność.

"W trzeciej edycji również oczekiwaliśmy niezwykle interesujących i inspirujących motocykli custom. Jestem zachwycony, że co roku możemy podziwiać nowe pomysły, wynalazki i modyfikacje ze strony Harley-Davidson i salonów dealerskich - to odróżnia H-D od innych marek i czyni z firmy światowego lidera w customizacji motocykli zgodnie z wymaganiami klienta", powiedział Martin Heřmanský, Dyrektor Zarządzający Harley-Davidson ds. rozwoju strategicznych rynków na obszarze EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki).

Niektóre salony skupiły się na stylu, designiei detalach konstrukcji docenianych przez koneserów, inne zaś opracowały swoje modele praktycznie od podstaw, według własnych, nieszablonowych wizji.

Zasady konkursu

Na początku marca poznamy zwycięzcę z regionu CEE (Europa Środkowa i Wschodnia), który następnie awansuje do etapu finałowego. Istotną różnicą w porównaniu do poprzednich lat będzie to, iż finał odbędzie się w listopadzie, w trakcie targów EICMA 2017 w Mediolanie. Podczas imprezy zmierzą się ze sobą zwycięzcy rund krajowych i regionalnych oraz zostanie ogłoszony główny laureat Bitwy Królów 2017.

Kto zostanie regionalnym Królem Custom? Wszystko zależy od Waszych głosów. Zobacz motocykle zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu i wybierz swojego faworyta na stronie: http://customkings.harley-davidson.com/pl_PL/.

zobacz galerię

Zobacz również:
Ruszyły zapisy na 2. Rajd Motocyklowy Weteranów. Organizatorzy przedstawili szczegółowy program imprezy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA