Rusza wystawa poświęcona Triumphowi Daytonie

Jeśli jesteś fanem sportowych motocykli spod znaku Triumpha, to mamy dobrą wiadomość - przy fabrycznym muzeum właśnie ruszyła wystawa poświęcona modelowi Daytona.

Na wystawie będzie można zobaczyć 14 kultowych dla Anglików motocykli wyścigowych. Od maszyny Buddy'ego Elmore'a z 1966 roku, która stworzyła nazwę Triumph Daytona, po najnowszy i zarazem pierwszy w historii oficjalny motocykl z licencją sportową Mistrzostw Świata Moto2, czyli Daytona Moto2 765. Jest to limitowana edycja licencjonowana przez organizatora MotoGP - firmę Dorna. Co jeszcze na Triumph Factory Visitor Experience?

Wystawa już ruszyła i będzie można ją odwiedzić do połowy sierpnia tego roku. 14 kultowych modeli w chronologicznym porządku przedstawia historię sportowych Triumphów. Pamiętajmy, że to kawał czasu - bo mówimy o półwieczu.

Centralnym punktem wystawy jest pokazany po raz pierwszy po renowacji legendarny motocykl Buddy'ego Elmore'a z 1966 roku - zwycięzca kultowego wyścigu Daytona 200 rozgrywanego na Florydzie w USA. Przypomnijmy - startujący z 46 miejsca Elmore na swoim Triumphie Tigerze 100 przebił się do czołówki i wygrał cały wyścig. To właśnie to wydarzenie zainspirowało ludzi z Triumpha do nadania swoim sportowym maszynom nazwy Daytona.

Będzie tu można również zobaczyć zwycięski motocykl z wyścigów Isle of Man TT (klasa SuperSport) oraz Ulster GP. Chodzi o model Triumph Daytona 675 R, na którym w 2019 roku triumfował Peter Hickman.

Simon Thrussell, szef działu obsługi klienta, Triumph Motorcycles powiedział:

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaprezentować największą jak dotąd wystawę. Nie ma lepszego modelu do zaprezentowania niż Daytona! Tutaj można zobaczyć rozwój maszyn wyścigowych Triumpha na przestrzeni lat. Chciałbym zaprosić fanów Triumpha i motocyklistów do udziału w Factory Visitor Experience.

Zobacz również test kultowego ścigacza Ducati 916

zobacz galerię

Zobacz również:
Komplikacje związane z pandemią Covid-19 – taką przyczynę odwołania tegorocznej edycji jednej z najważniejszych imprez hard enduro na świecie podali organizatorzy. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA