Ruszyła wyprawa motocyklowa Dookoła Dolnego Śląska

Wczoraj około 9 rano z wrocławskiego placu Solnego wyruszyła miniekspedycja. Trzech panów: Rajmund Papiernik z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej , Rafał Plezia z LGD Kraina Łęgów Odrzańskich oraz Michał Bobowiec z Rady Miejskiej Wrocławia ruszyli w czterodniową podróż po atrakcjach Dolnego Śląska.

Wyprawie może daleko do ekspedycji w Himalaje albo na Kamczatkę, ale prawda jest taka, że Dolny Śląsk kryje niejedno atrakcyjne miejsce. Właśnie te miejsca chcą zwiedzić i odkryć dla turystycznie zakręconych motocyklistów trzej śmiałkowie.

dookola slaska 10.jpg
dookola slaska 2.jpg


Pierwszy etap podróży już za nimi. Pierwsze 200 kilometrów przejechane i pierwsze atrakcje zwiedzone. W Krośnicach przed Miliczem podróżnicy obejrzeli jeden z dwóch istniejących samolotów turbośmigłowych "Jak 11".
dookola slaska 2.jpg
dookola slaska 1.jpg
dookola slaska 9.jpg


Później przez Milicz i Żmigród dotarli do przeprawy na Odrze w Chobieni. Droga do Chobieni prowadziła przez zielone lasy i łąki więc atrakcje na trasie to nie tylko wytwory ludzkiej ręki. Przeprawa sama w sobie, mimo że krótka też była fajną atrakcją. Dalej z Chobieni pojechali w stronę Głogowa i po zwiedzeniu starówki zatrzymali się na noc w Hotelu Interferie. Dziś ruszyli w dalszą trasę.

Ich poczynania możecie śledzić na www.dolnyslask.info.pl oraz blogach:
http://motodolnyslask.blog.interia.pl/
http://motodolnyslask.blogspot.com/2011/05/wyprawa-dookoa-dolnego-slaska.
http://motodolnyslask.pinger.pl/
http://motodolnyslask.blog.pl/

Zobacz również:
REKLAMA