SBK na Eurosporcie

Eurosport podpisał porozumienie z Infront Motor Sports w sprawie przedłużenia praw do transmisji z Mistrzostw Świata Superbike na sezony 2010, 2011 oraz 2012. Dotyczy to również klas Supersport i Superstock 1000.

Dzięki tej współpracy relacje z zawodów dotrą do kibiców w 59 krajach. Eurosport już od ponad 10. lat transmituje MŚ Superbike. W przyszłym sezonie ma wzrosnąć liczba relacji na żywo. W ten sposób będzie można zobaczyć 24 z 26 eliminacji. To oznacza 140 godzin relacji LIVE z trzech serii mistrzowskich w kanałach Eurosport i Eurosport 2. Prawa do transmisji obejmują nie tylko wyścigi, ale również kwalifikacje wszystkich kategorii, włącznie z walką o Superpole. Oprócz relacji na żywo w Eurosporcie przekaz będzie dostępny również za pośrednictwem Internetu.

Mało tego w 2010 roku i w kolejnych latach wszystkie Europejskie rundy będą produkowane w technologii HD (kanały Eurosport HD i Eurosport 2 HD). To pozwoli widzom dostrzec najdrobniejsze szczegóły uchwycone przez kamery. Motocykle, zawodnicy oraz ogólna atmosfera panująca na torze staną się bliższe rzeczywistości. Przyczyni się do tego pełnia kolorów, ich głębia i większa wyrazistość "drugiego planu".


Może pod koniec przyszłego sezonu zobaczymy taki obrazek (w jakości HD)?
Laurent-Eric Le Lay, Chairman, Eurosport Group: "Jesteśmy silnie związani z Mistrzostwami Świata Superbike, które stanowią w programie Eurosportu najciekawszą ofertę dla motocyklistów. Nasza współpraca oparta jest na silnej więzi, przynoszącej sukcesy od ponad 10 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia umowy oraz z osiągnięcia kolejnego, wyższego, poziomu w jakości naszych relacji. Zwiększamy liczbę transmisji na żywo, wkraczamy szerzej z technologią HD i będziemy oferować milionom Europejczyków mistrzostwa Superbikeów nie tylko w TV, ale także za pośrednictwem Internetu"

Paolo Flammini, CEO of Infront Motor Sports: “To bardzo ważny kontrakt, korzystny dla kibiców, producentów, zespołów i wszystkich kooperantów. Cieszy nas, że europejskie transmisje z rywalizacji Superbike'ów będą znacznie udoskonalone w 2010 roku. Postrzegamy naszą współpracę jako bardzo ważny krok w rozwoju najważniejszej serii wyścigów motocykli produkcyjnych.

Zobacz również:
REKLAMA