Schuberth E1, czyli coś dla poszukiwaczy przygód.

Ten kask ma połączyć ogień z wodą i łącząc zalety kasku szosowego z off-roadowym. Czy kolesie z Schubertha staną na wysokości zadania?

Schuberth E1 to nowy kask dla poszukiwaczy przygód łączący w sobie cechy kilku gatunków. Jak deklarują twórcy, z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo i komfort typowe dla kasku drogowego, z z drugiej łączy wygodę szczękowca, z dobrą wentylacją i designem typowym dla kasków offroadowych. Garnek zapewnia też spore pole widzenia, wyposażony jest w przeciwsłoneczną blendę oraz odporna na zarysowania szybę z antifogiem, którą będzie można wyjąć bez użycia narzędzi.

To jednak nie koniec. Jako, że twórcy E1 spędzili też trochę czasu w tunelu aerodynamicznym, obiecują, że charakteryzować się będzie niskim oporem aerodynamicznym, neutralnym zachowaniem nawet podczas jazdy z dużymi prędkościami i co najważniejsze - ma też być bardzo cichy.

Dla zapewnienia wydajnej wentylacji niezbędnej zwłaszcza podczas jazdy w terenie, E1 wyposażono w skomplikowany system kanałów wentylacyjnych ulokowanych w skorupie wewnętrznej i trzy niezależnie wloty powietrza zapewniające przyjemną cyrkulację powietrza wewnątrz kasku i zapobiegające parowaniu wizjera. Dodatkowo wlot na szczęce wyposażono w filtr ułatwiający jeźdźcowi oddychanie podczas jazdy w kurzu.

Skorupę zewnętrzną wykonano ze zbrojonego włókna szklanego, a wyściółkę z EPS-u o różnym stopniu twardości dla idealnego dopasowania i pokryto ją wypinaną, oddychającą, antybakteryjną podszewką.

Indywidualne dopasowanie umożliwia klika wielkości chickpadów zaś kontakt ze światem zapewniają dwie anteny oraz możliwość zainstalowania systemu komunikacji bezprzewodowej.

Oficjalna prezentacja odbędzie się podczas targów EICMA w Mediolanie.

Zobacz również:
REKLAMA