Schuberth S3 nadchodzi!

Schuberth S3 kusi nie tylko  wyglądem ale również wysokim poziomem bezpieczeństwa. To pierwszy kask integralny Schubertha spełniający normę ECE 22.06. 

Tegoroczny sezon zapowiada się interesująco. Na rynku motocyklowych kasków robi się coraz ciaśniej, a emocje dodatkowo podkręca wejście w życie nowej normy certyfikacji ECE 22-06. Musicie pamiętać, że od początku 2021 roku wszystkie kaski motocyklowe mogą być testowane i zatwierdzane zgodnie ze wspomnianą wyżej specyfikacją. Od 03.06.2022, czyli już za niecałe pół roku, testy będą przeprowadzane wyłącznie z wytycznymi zawartymi w nowych przepisach. Ale od 3 czerwca 2023 roku produkcja kasków spełniających standardy normy ECE 22.05 nie będzie już dozwolona! A to może oznaczać tylko jedno, w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać wysypu nowych modeli kasków. 

Po kasku szczękowym Schuberth C5 który wygrał nasz test (możesz go przeczytać klikając w TEN LINK), do grona garnków spełniających wymagania nowej normy dołączył Schuberth S3. Jest to  kask integralny, wyposażony w blendę przeciwsłoneczną, pinlock, dedykowany do jazdy motocyklami sportowo turystycznymi. 

 

Schuberth S3Schuberth

 

Skorupę kasku wykonano z mieszaniny włókien szklanych (Schuberth Direct Fibre Processing)  wzmocnionych jedną warstwą włókna węglowego (Carbon). Powstaje ona w próżniowych formach, w których materiał jest prasowany pod wysokim ciśnieniem. Kaski Schuberth S3 są dostępne w dwóch rozmiarach skorup. Pierwsza z nich jest dedykowana dla modeli o rozmiarach  XS (53), S (55), M (57), L (59). Druga ze skorup jest przeznaczona dla kasków o rozmiarach XL (61), XXL (63) i XXXL (65) - w nawiasach podany został obwód głowy w centymetrach.

 

Schuberth S3Schuberth

 

Producent chwali się, że na potrzeby nowego kasku przeprojektowany zostały jego środek. Nowy materiał, z którego wykonany został EPS ma teraz lepiej pochłaniać wstrząsy i uderzenia, oraz zapewniać więcej miejsca wewnątrz. A to będzie potrzebne z innego powodu, o którym już za chwilę.

Dodatkowo w S3 zastosowano EPS o dwóch gęstościach, innej dla części środkowej i innej dla boków. Nowa bezszwowa wyściółka Schuberth INDIVIDUAL umożliwia dopasowanie jej według indywidualnych preferencji.

 

Schuberth S3Schuberth

 

Oby ten system nigdy się nie przydał, ale pamiętajcie, że kask Schuberth S3 jest wyposażony w system S.R.S. (Schuberth Rescure System). W razie wypadku ratownicy mogą łatwo i szybko usunąć z wnętrza kasku wyściółkę policzkową. Robi się to pociągając za taśmy znajdujące się po obu stronach szczęki. W ten sposób ułatwiony zostaje dostęp do wnętrza kasku, a do jego zdjęcia nie jest potrzebna duża siła, co ma szczególnie duże znaczenie podczas typowych dla motocyklistów urazów szyjnej części kręgosłupa.   

 

Schuberth S3Schuberth

 

Producent chwali się też, że w porównaniu do poprzednich modli zmienił mocowania paska podbródkowego. Ma to na celu poprawę komfortu, tak by pasek nie uciskał w szyję w okolicy gardła oraz zmniejszyć szanse "zjechania" kasku z głowy podczas wypadku.

Dwa wloty powietrza na szczęce kasku mają zapewnić wydajniejszą wentylację. Co ciekawe jeden z nich został wyposażony w wymienny filtr. Nowy tylny spojler wyposażony w wylot ciepłego powietrza z wnętrza kasku, co powinno poprawić komfort jazdy.

 

Schuberth S3Schuberth

 

Jeśli lubisz jeździć w grupie, w nowym Schuberthcie S3 docenisz możliwość zamontowania interkomu. Właśnie po to potrzebne było miejsce wewnątrz kasku, o którym wspominałem przy okazji opisywania EPS-u. Do kasku jest dedykowany system komunikacji plug and play wykorzystujący urządzenie Sena 50S. Typowo dla Schubertha anteny Mesh, FM i Bluetooth są fabrycznie zamontowane w kasku.  

 

Schuberth S3Schuberth

 

Na koniec kilka słów o kolorystyce. Nowy kask Schuberth S3 będzie dostępny w trzech kolorach podstawowych, oraz dwóch grafikach utrzymanych w sześciu wariantach kolorystycznych. 

 

Schuberth S3Schuberth

 

Ile kosztuje Schuberth S3?

Dzisiaj wiemy, że sugerowane ceny to odpowiednio 2549zł za wersję monokolor. Concrete Grey to wydatek 2699 zł, a grafiki - 2999 zł. pamiętajcie jednak, że podane ceny są wartościami sugerowanymi przez producenta i mogą się różnić w zależności od sklepu. 

 

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA