REKLAMA

Schuberth SR1

SR1 to pierwszy kask sportowy z fabryki Schubertha. Firma do tej pory zajmowała się produkowaniem kasków głównie turystycznych. Teraz jednak przypuszcza szturma na pozycje zajmowane od lat przez Shoei, Arai, Suomy, X-Lite i parę innych marek które liderują w klasie sportowej.

Skorupa SR1 wykonana jest ze specjalnych włókien S.T.R.O.N.G., włókien szklanych duroplastycznych. Kask projektowany był przy pomocy tunelu aerodynamicznego i ma się świetnie zachowywać przy wysokich prędkościach. Jego zaletami mają być: niska masa, bardzo wydajna wentylacja, wygoda, dobra aerodynamika i odporność na uderzenia (bezpieczeństwo). Kask ma ważyć 1285 g (w rozmiarze M). Dostępne rozmiary od 52 do 63. Do uszu jeźdźca ma docierać jedyne 88 dB przy prędkości 100 km/h. Wentylacja ma mieć aż pięć kanałów (dwa czołowe, dwa szczękowe i jeden w wizjerze by zapobiec nadmiernemu parowaniu). cena wersji bez grafiki to 599 Euro, a najdroższa wersja z grafiką Racing Line to wydatek 749 euro. Więcej na Schuberth.com


zobacz galerię

Zobacz również:
BMW odważnie wraca do segmentu cruiserów! Największy w historii silnik typu bokser, nowoczesne rozwiązania oraz mocne przywiązanie do tradycji - tak w skrócie można opisać BMW R18. Obok tego motocykla nikt nie przejdzie obojętnie, a premiera nastąpi jeszcze przed nadejściem jesieni!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA