Schuberth na nowo

Nie samymi premierami motocykli człowiek żyje. Niemiecki Schuberth podczas EICMA zaprezentował nie tylko dwa nowe kaski ale też odświeżone logo.

Schuberth jest zdecydowanie jednym z renomowanych producentów kasków motocyklowych.Nie mogło go więc zabraknąć w Mediolanie podczas targów EICMA. Właśnie tam premierę miały dwa nowe kaski Schubertha: sportowy SR2 i modułowy (wielofunkcyjny, ze szczęką i daszkiem typu enduro) E1.

SR2 to następca SR1, który wprowadził firmę na szerokie wody sportu motocyklowego. SR2 to ewolucja poprzednika. Waży tylko 1295 gram (rozm M), jest wykonany z wzmocnionego włókna szklanego formowanego termicznie w polimerowej matrycy. Wnętrze kasku jest wykonane z pianki o różnej twardości, a wyściółka z Coolmaxu. Aerodynamiczny kształt kasku został opracowany w tunelu aerodynamicznym. Sugerowana cena jednokolorowych wersji to 669 Euro, a każda z 7 grafik będzie kosztować nieco drożej. Więcej szczegółów po pojawieniu się kasku w sklepach czyli na początku 2016 roku.

E1 jest wykonany w podobnej technologii. To kask typu adventure, z otwieraną szczęką i daszkiem, oraz blendą przeciwsłoneczną. Szyba ma warstwę antifog, a blenda filtr UV. E1 również był opracowany w tunelu aerodynamicznym tak aby maksymalnie zmniejszyć efekt wahadła spowodowany daszkiem i zwiększyć jego stabilność również podczas wysokich prędkości. Będzie dostępny w pięciu jednolitych kolorach i 5 malowaniach. Cena nie jest jeszcze znana. Wszystkie kaski możecie obejrzeć na nowej stronie www.schuberth.com.

Na dodatek niemiecka marka zaserwowała nam zmianę logo (tzw. rebranding). Choć sam symbol Schubertha się nie zmienił, mamy nową czcionkę i kolorystykę (pomarańczową). Przy rebrandingu współpracowała firma Kiska GmbH, znana z współpracy z... tak, dobrze się domyślacie - Austriackim KTM-em. Stare logo trąciło myszką więc nowe jest ok.

Zobacz również:
REKLAMA