Sherwood zdobywa Madryt

Pomimo kłopotów ekonomicznych, Hiszpania jest potęgą w światowym sporcie.  Rodacy piłkarskich mistrzów nie zawiedli podczas Światowej Serii Red Bull X-Fighters. W spektakularnych zawodach rozegranych na słynnej arenie walk byków - Las Ventas - na podium stanęli dwaj lokalni bohaterowie,  Dany Torres i Maikel Melero. Pośród morza hiszpańskich flag  triumfował jednak Nowozelandczyk Levi Sherwood.

Sherwood musiał w Madrycie zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale też z rozszalałym tłumem 20 000 hiszpańskich kibiców.  To był kolejny magiczny wieczór, pełen freestyle motocrossowych emocji.  Największą niespodziankę miejscowym kibicom sprawił Hiszpan Maikel Melero, który zajął trzecie miejsce, tym samym po raz pierwszy w karierze stając na podium.

„Było naprawdę emocjonująco” - powiedział Sherwood, który zwyciężył też podczas inauguracyjnych zawodów w Dubaju i po czterech z sześciu przystanków sezonu 2012 wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Amerykanina Todda Pottera. „Naprawdę ciężko było walczyć nie tylko z Danym, ale też z jego lokalną publicznością.”  – tłumaczył Sherwood.

Nowozelandczyk oprócz Torresa zostawił w tyle także Maikela Melero, który wystąpił w koszulce piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii i zapewnił entuzjastycznej publiczności emocje na najwyższym poziomie. Miejscowych fanów zachwycił też Thomas Pages, który zajął czwarte miejsce. Francuz pokazał serię body variali i Special Flipów, a jego odważny występ zasłużenie nagrodzono owacjami na stojąco.
W klasyfikacji generalnej Światowej Serii Red Bull X-Fighters prowadzi Sherwood, który uzbierał 230 punktów, a na drugiej pozycji plasuje się Javier Villegas z Chile (150 pkt). Pierwszą trójkę zamyka Amerykanin Todd Potter (145 pkt), który na skutek kontuzji odniesionej podczas piątkowego treningu musiał się wycofać z rywalizacji w Madrycie.
Najlepsza seria FMX na świecie przenosi się teraz do Niemiec, gdzie 11. sierpnia na stadionie olimpijskim w Monachium odbędzie się kolejny przystanek.
Wyniki:
1. Levi Sherwood (NZL),
2. Dany Torres (ESP),
3. Maikel Melero (ESP),
4. Thomas Pages (FRA),
5. Takayuki Higashino (JPN),
6. Eigo Sato (JPN),
7. Javier Villegas (CHL),
8. Blake Williams (AUS),
9. Mat Rebeaud (SUI),
10. Wes Agee (USA);

Klasyfikacja generalna:
1. Levi Sherwood (NZL, 230 pkt.),
2. Javier Villegas (CHL, 150 pkt.),
3. Todd Potter (USA, 145. pkt.),
4. Thomas Pages (FRA, 135pkt.),
5. Rob Adelberg (AUS, 115 pkt.)


Zobacz również:
REKLAMA