REKLAMA

Silverstone po remoncie

Jakiś czas temu legendarny tor Silverstone w Wielkiej Brytanii zniknął z mapy sportów wyścigowych. Opłakany stan przestarzałego toru zmusił organizatorów MotoGP, WSBK, Formuły 1 oraz wielu innych dyscyplin w sportach motorowych wycofać się z organizacji zawodów właśnie tam. Obowiązki Silverstone przejął Donnington Park który również ostatnio boryka się z pewnymi trudnościami.

Przez ostatnie pięć miesięcy Silverstone został poddany gruntownemu remontowi, który pochłonął około 4 milionów Euro. Nitka toru została wydłużona o około 2500 stóp (760 metrów) a nowa wyznaczona trasa nosi nazwę "Arena". Inżynierzy pracujący przy przebudowie przewidują, że Silverstone może być najszybszym torem wyścigowym na świecie (możliwe będzie osiągnięcie największych prędkości). Oficjalnego otwarcia toru dokonał książę Yorku - Andrew. Pozostaje nam czekać aż największe imprezy wyścigowe na świecie powrócą na Silverstone. MotoGP zawita tam już 20 czerwca, a Mistrzostwa Świata Superbike'ów już 1 sierpnia.Zobacz również:
Podczas debiutanckiego wyścigu w motocyklowych MŚ Moto2 Piotr Biesiekirski poprawił swój czas z kwalifikacji i zrobił kolejny krok w kierunku bardziej doświadczonych rywali. Niestety, z powodu wywrotki na przedostatnim okrążeniu 18-letni Polak nie dojechał do mety Grand Prix Emilii-Romanii na torze w Misano.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA