Simoncelli przesiadł się do rajdówki Hirvonena

Startujący na co dzień w motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP Marco Simoncelli wziął udział w teście Castrol i Ford Abu Dhabi World Rally Team. Impreza odbyła się w dniach 19-20 września 2011 r. na lotnisku Carlisle w Kumbrii w północno-zachodniej Anglii. 


 


Test został zorganizowany przez Castrol, który jest sponsorem zarówno startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata zespołu Ford Abu Dhabi, jak i teamu San Carlo Honda Gresini, do którego należy Simoncelli startujący w MotoGP. 


 


Włoch prowadził Forda Fiestę RS WRC przez 50 km na krętym torze, a pilotował go sam Mikko Hirvonen. Fin, który niedawno powrócił do Wielkiej Brytanii po zwycięstwie w Rajdzie Australii służył radą i dzielił się swoją bogatą wiedzą. Co ciekawe, dla motocyklisty z zespołu San Carlo Honda Gresini nie był to pierwszy kontakt z rajdówką. Brał on udział w ubiegłorocznym Monza Rally Show, które ukończył na 16. pozycji w klasyfikacji ogólnej, najlepszej spośród zawodników MotoGP.


 


„Chętnie skorzystałem z zaproszenia firmy Castrol by poprowadzić takie auto. Zajęło mi trochę czasu, aby przyzwyczaić się do samochodu, ale gdy już to zrobiłem, kontrola nad nim była świetna – jest on bardzo dobrze wyważony” – powiedział Marco Simoncelli, który w tegorocznym sezonie dwukrotnie wywalczył pole position w wyścigach MotoGP. „Wymienianie doświadczeń i wiedzy technicznej z innymi kierowcami jest zawsze przydatne. Dużo się dziś nauczyłem od Mikko i zespołu” – dodał.

„Bardzo podoba mi się to, że Castrol umożliwia nam spotkanie innych rajdowców i kierowców” – powiedział Mikko Hirvonen, dwukrotny rajdowy wicemistrz świata. „Marco ma wielki talent. Biorąc pod uwagę, że był to jego pierwszy przejazd w tym samochodzie, ustanowił kilka imponujących czasów. Może po MotoGP jego przyszłość to właśnie WRC!” – podkreślił Fin.


 


Po teście na torze Simoncelli wraz z Jonathanem Rea, motocyklistą zespołu Castrol Honda rywalizującego w World Superbike, wzięli udział - już jako pasażerowie – w jeździe na testowym odcinku leśnym M-Sport - firmy przygotowującej Forda Fiestę RS WRS do startów na rajdowych trasach.

REKLAMA