Simoncelli przesiadł się do rajdówki Hirvonena

Startujący na co dzień w motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP Marco Simoncelli wziął udział w teście Castrol i Ford Abu Dhabi World Rally Team. Impreza odbyła się w dniach 19-20 września 2011 r. na lotnisku Carlisle w Kumbrii w północno-zachodniej Anglii. 


 


Test został zorganizowany przez Castrol, który jest sponsorem zarówno startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata zespołu Ford Abu Dhabi, jak i teamu San Carlo Honda Gresini, do którego należy Simoncelli startujący w MotoGP. 


 


Włoch prowadził Forda Fiestę RS WRC przez 50 km na krętym torze, a pilotował go sam Mikko Hirvonen. Fin, który niedawno powrócił do Wielkiej Brytanii po zwycięstwie w Rajdzie Australii służył radą i dzielił się swoją bogatą wiedzą. Co ciekawe, dla motocyklisty z zespołu San Carlo Honda Gresini nie był to pierwszy kontakt z rajdówką. Brał on udział w ubiegłorocznym Monza Rally Show, które ukończył na 16. pozycji w klasyfikacji ogólnej, najlepszej spośród zawodników MotoGP.

REKLAMA

REKLAMA


 


„Chętnie skorzystałem z zaproszenia firmy Castrol by poprowadzić takie auto. Zajęło mi trochę czasu, aby przyzwyczaić się do samochodu, ale gdy już to zrobiłem, kontrola nad nim była świetna – jest on bardzo dobrze wyważony” – powiedział Marco Simoncelli, który w tegorocznym sezonie dwukrotnie wywalczył pole position w wyścigach MotoGP. „Wymienianie doświadczeń i wiedzy technicznej z innymi kierowcami jest zawsze przydatne. Dużo się dziś nauczyłem od Mikko i zespołu” – dodał.

„Bardzo podoba mi się to, że Castrol umożliwia nam spotkanie innych rajdowców i kierowców” – powiedział Mikko Hirvonen, dwukrotny rajdowy wicemistrz świata. „Marco ma wielki talent. Biorąc pod uwagę, że był to jego pierwszy przejazd w tym samochodzie, ustanowił kilka imponujących czasów. Może po MotoGP jego przyszłość to właśnie WRC!” – podkreślił Fin.


 


Po teście na torze Simoncelli wraz z Jonathanem Rea, motocyklistą zespołu Castrol Honda rywalizującego w World Superbike, wzięli udział - już jako pasażerowie – w jeździe na testowym odcinku leśnym M-Sport - firmy przygotowującej Forda Fiestę RS WRS do startów na rajdowych trasach.

REKLAMA

Zobacz również:
Do budowy nowych dróg będzie można częściej wykorzystywać tzw. destrukt, czyli stare warstwy remontowanych dróg. Minister Środowiska wydał rozporządzenie szczegółowo określające warunki użycia tego surowca.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA