Skillz Up FMX Cup z otoMoto Best Trick

W pierwszy weekend czerwca odbędzie się 5 i 6 runda Mistrzostw Polski oraz 6 i 7 Runda Pucharu Polski Cross Country. W tym roku wydarzenie to wyjątkowo połączone zostanie z pierwszą z czterech planowanych na sezon 2011 rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie – Skillz Up Cup.

Startujący na motocyklach crossowych oraz quadach zawodnicy Cross Country ścigać się będą na trasie przebiegającej w 25 proc. po torze motocross, a widowiskowy Freestyle Motocross rozegrany zostanie na specjalnie wytyczonym terenie w centrum imprezy. Program każdej z rund przygotowany został w ten sposób by również widzom dostarczyć skondensowaną dawkę wrażeń. Konkurencje punktowane przeplatane będą konkursami Best Whip, Speed and Style, Highest Air oraz pokazami w wykonaniu najlepszego Polskiego zawodnika uprawiającego freestyle na quadzie – Łukasza Pacuda.
Zawodnicy będą mogli również zmierzyć się w konkurencji na najlepszy trick – „otoMoto Best Trick”, której inicjatorem są otoMoto.pl i moto.allegro.pl – serwisy sponsorujące Skillz Up Cup. – Chcemy pokazać, że jesteśmy marką, która wspiera ludzi oraz wydarzenia nastawione na rozwój zainteresowań motoryzacyjnych – komentuje Marcin Świć, dyrektor serwisów motoryzacyjnych Grupy Allegro. – Zawodnicy biorący udział w Skillz Up Cup to ludzie, którzy kochają to co robią. Wspierając ich, chcemy pokazać, że w sportach motoryzacyjnych nie jest ważne czy uprawiasz je zawodowo czy amatorsko – liczy się praca i pasja, jaką w to wkładasz.

Organizacja Mistrzostw FMX ma przyczynić się do rozwoju i podnoszenia poziomu tej dyscypliny również w Polsce. Wyłonieni najlepsi polscy zawodnicy FMX, oprócz zdobytych tytułów i nagród, będą mieli szansę startu w tak prestiżowych imprezach międzynarodowych, jak Night of the Jumps.
Wyścigom Cross Country towarzyszyć będą pokazy Quad Freestyle, a nad atmosferą dobrej zabawy czuwać będą Dj’e live. Przewidziane zostały również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych fanów.  Widzowie oprócz ekstremalnych tricków będą mogli zakupić limitowane gadżety czy spotkać się z zawodnikami podczas sesji autografów.
Już teraz zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców 4 i 5 czerwca do Kwidzyna – wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Regulamin Skillz Up FMX Cup dostępny jest na stronie Polskiego Związku Motorowego www.pzm.pl. Więcej szczegółów dotyczących imprezy na oficjalnej stronie zawodów www.skillzup.pl.
Zapraszamy również na oficjalny profil Skillz Up FMX Cup na Facebook’u: www.facebook.com/skillzupcup

Zobacz również:
REKLAMA