Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Skully AR-1 – inteligentny kask

Chcesz mieć kask z nawigacją, Bluetoothem, muzyką i kamerą zamist lusterka? Amerykanie już na to wpadli… Poznaj Skully AR-1.

Kask Skully AR-1 to wyposażony w system Android inteligentny kask z wyświetlaczem i wsteczną kamerą. Dzięki specjalnemu przeźroczystemu miniekranowi, położonemu w polu widzenia prawego oka dowiesz się wszystkiego co potrzebne ci do bezpiecznej jazdy. Zobaczysz co dzieje się za twoimi plecami, nawigacja wyznaczy ci kierunek i np. poda prędkość. A do tego możesz łączyć się z telefonem przez Bluetooth, włączyć sobie muzykę czy rozmawiać przez telefon. A wszystko za pomocą komunikatów głosowych, czyli zupełnie bez użycia rąk. To zupełnie nowe spojrzenie na kaski motocyklowe i swoiste wejście tej branży w erę elektroniki, smartfonów, wifi i innych tego typu gadżetów. Jako bonus jest też elektronicznie przyciemniana szyba, która za pomocą jednego przycisku możesz błyskawicznie ściemnić. To niemal identyczny patent jaki zastosowało AGV w swoim AGVisor. Kask można zamawiać z oficjalnej strony www.skully.com. Niestety są też mniej pozytywne wiadomości. Kask kosztuje 1500$ czyli około 5000 zł i jest sprzedawany w przedsprzedaży bo dotychczasowe sztuki już się sprzedały.

zobacz galerię

Zobacz również:
Gdy obejrzeliśmy ten film, kopary opadły nam do ziemi. W biały dzień, koleś wpada na wściekłej dwusuwowej crossówce do galerii handlowej.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE