Skuter BMW CE-04, czyli cicha rewolucja już niebawem w Polsce

Najnowszy elektryczny skuter BMW CE-04 już niebawem trafi do polskich salonów. Pozwoli on zaoszczędzić czas i pieniądze na paliwo, a jednocześnie oferuje niepowtarzalny styl i wysoki prestiż.

Nowość sezonu 2022 - elektryczny skuter BMW CE-04 trafi do polskich salonów już 26 marca. Wśród milionów skuterów jeżdżących po drogach całego świata BMW CE-04 wyróżnia się długą i niską sylwetką oraz elektrycznym napędem. Ma on olbrzymi rozstaw osi i futurystyczne pełne koła, przy czym - ze względu na jednoramienny wahacz - szczególną uwagę zwraca tylne. Jeśli lubisz wyróżniać się w tłumie, to lepiej nie mogłeś trafić. Może się wybierzesz na jazdę testową? Można się na nią zapisywać w dowolnym salonie motocykli BMW już od 26 marca.

Ale to nie wszystko - model CE-04 jest dostępny w dwóch wersjach: z pełną mocą silnika wynoszącą 42 KM (w sam raz dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2) oraz ze zdławioną do 15 KM mocą, co umożliwia jazdę tym skuterem posiadaczom samochodowego prawa jazdy kategorii B. Przy czym w obu przypadkach prędkość maksymalna wynosi 120 km/h.

BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW
BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW

BMW CE-04 od zera do 50 km/h rozpędza się w zaledwie 2,6 s! Dzięki silnikowi elektrycznemu skuter oferuje niesamowite przyspieszenia. Warto dodać, że korzenie tej jednostki napędowej sięgają jednego z samochodów BMW. Silnik generuje moment obrotowy o wartości 62 Nm. A dzięki akumulatorowi o pojemności 60,6 Ah deklarowany zasięg wynosi 160 km. Akumulator składa się z 40 litowo-jonowych cel. Ze względu na masę umieszczono go jak najniżej - tuż pod podłogą.

A ładowanie? Przy użyciu opcjonalnej trójfazowej ładowarki akumulator od 0 do 80% naładujesz w czasie 65 minut. Przerwa na lunch w zupełności do tego wystarczy.

BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW


BMW nie oszczędzało na wyposażeniu - kierowca ma przed oczami kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 10,25 cala. Pokazuje od wszystkie niezbędne informacje. Codzienne życie z pewnością ułatwi pełna kompatybilność z aplikacją BMW Motorrad. A to zapewnia dostęp do globalnych map, statystyki z jazdy i dane użytkowe, informacje o stanie pojazdu i zasięgu oraz wyszukiwanie stacji ładowania(!)

Jakby tego było mało wszystkie ważne funkcje można obsługiwać bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Na co dzień docenisz również system keyless - do uruchomienia skutera kluczyk wystarczy mieć w kieszeni. A swoje bagaże zmieścisz w dużym, wentylowanym schowku pod kanapą.

BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW
BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW

W czasie jazdy BMW CE-04 daje dyspozycji trzy tryby: Eco, Rain i najbardziej dynamiczny Road, dzięki czemu będziesz przygotowany na każde warunki na drodze. Asem w rękawie w chłodniejsze dni będą podgrzewane manetki, a po zmroku  mocne ledowe reflektory wraz z opcją doświetlania zakrętów. Do uruchomienia dodatkowych świateł wystarczy pochylenie pod kątem 10o.

BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW
BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW

Jeśli pasuje Ci awangardowy styl, to możesz pomyśleć o uzupełnieniu swojego wizerunku o pasujący wyglądem kask Sao Paulo oraz rewolucyjną kurtkę Tokyo Connect GTX, która jako pierwsza w ofercie BMW została wyposażona w ledowe oświetlenie na plecach i rękawach, co poprawia widzialność, szczególnie po zmroku i podczas złej pogody.

Już teraz zapamiętaj i zarezerwuj datę premiery - 26 marca 2022 roku w każdym salonie BMW w Polsce. Tylko nie zapomnij zapisać się na jazdę testową!

BMW CE-04: skuter elektrycznyBMW