REKLAMA

Skuter i elektryk Ducati w drodze

Czy rzeczywiście Ducati rozpoczęło pracę nad skuterem i motocyklem elektrycznym?

Ducati 899 Panigale Ducati 899 Panigale

Co roku w okolicach wystawy motocyklowej EICMA w Mediolanie powracają plotki na temat skutera marki Ducati. Pogłoski te nasiliły się zwłaszcza kiedy Ducati stało się częścią Audi, należącego zaś do koncernu Volkswagen. Co roku jednak, poza fanowskimi projektami pojawiają się jedynie informacje od przedstawicieli Ducati zaprzeczające jakoby Ducati miało pracować nad skuterem.

Nie tym razem.
Tym razem jeden z włodarzy Ducati Edouard Lotthe odpowiedzialny za rynek Europy zachodniej potwierdził, że Ducati jest bardziej zainteresowane rynkiem pojazdów miejskich w formie skutera niż atakowaniem klasy małych motocykli sportowych klasy 300/400. Zdradził też plany budowy elektrycznego motocykla potwierdzając pogłoski wywodzące się z niedawnego wywiadu z jednym z członków zarządu Volkswagena. Matthias Muller, bo o nim mowa, zapowiedział, że każda marka należąca do Volkswagen Group będzie miała w swojej ofercie pojazd elektryczny, a do 2030 każdy model każdej marki będzie dostępny również w wersji elektrycznej. Ta inicjatywa nazywa się Roadmap E. Lotthe potwierdził więc, że do dalekosiężnego planu zarządu VW Group zalicza się także Ducati.

O terminach pojawienia się tych pojazdów wiadomo na razie tyle, że na pewno nie stanie się to przed rokiem 2021, czyli przed rokiem kiedy do branży motocyklowej wejdzie kolejna norma Euro 5. Skuter i elektryk Ducati? Świat zmierza ku końcowi!

Zobacz również:
Nigdy nie słyszałeś żeby Ferrari budowało motocykle? Nic dziwnego, bo nigdy nie budowało, a ten motocykl to jedyny oficjalny jednoślad tej marki i kryje się za nim ciekawa historia.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA