[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Skutery znów się ścigały ...

Kolejna runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec skuterów (IDSM) już za nami. Tym razem zawodnicy ścigali się na torze kartingowym Vogelsbergring koło Wittgenborn 13 i 14 czerwca.

Zawodom w Vogelsbergring towarzyszyła piękna pogoda. Pierwszego dnia w wyścigu trzygodzinnym udział wzięło aż 24 zespoły. Już od startu prowadzenie objął Mieloch Racing Team (Szymon Rajczak, Jerzy Mieloch Junior, Jerzy Mieloch Senior) i nie oddał go już do końca zwyciężając po pokonaniu 185 okrążeń. Drugie miejsce ze stratą 8 okrążeń do zwycięzców zajął G6 Racing, a trzecie Scooter Corner ze stratą 11.

Niedzielne wyścigi klasy 1 kolejny raz zdominował Jerzy Mieloch Senior demolując swoich rywali w obu biegach. Drugi był Tobies Pfotenhauer, a trzeci Christof Peters. Najlepszy czas okrążenia ustanowił oczywiście Jerzy Mieloch Senior. Jedno kółko przejechał w czasie 59.877.

W wyścigach klasy 2 pierwszy bieg zwyciężył Marcus Andruchewicz, a drugi Stephane Monaya. Zaciekłą walkę stoczyli Michał Adamiszyn i Kevin Chadrysiak. W pierwszym biegu Adamiszyn był 6, Chadrysiak 7, a w drugim biegu zamienili się miejscami.

Równie emocjonujące były wyscigi klasy 3. W pierwszym biegu kibice mogli obejrzeć zaciekłą walkę o zwycięstwo między Maxem Kretschmer'em i Ronniem Mengel'em. Ronnie zaliczył upadek i po ominięciu dużej części trasy został zdyskwalifikowany. Drugi dojechał Szymon Rajczak pokonując Jana Webera i Jerzego Mielocha Juniora. Drugi start również przebiegał pod znakiem walki między Ronniem i Maxem. Tym razem skuter Kretschmera odmówił posłuszeństwa i zwyciężył Mengel. Drugi był Rajczak po raz kolejny pokonując Webera. Jerzy Mieloch Junior nie ukończył wyścigu po zaliczeniu dwóch wywrotek i uszkodzeniu skutera.

zobacz galerię

Zobacz również:
Rozpoczynające sezon Grand Prix w Katarze odwołane z powodu obaw przed koronawirusem. Mniejsze klasy Moto2 i Moto3 będą się ścigać zgodnie z planem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA