Śląska policja odzyskała skradzione motocykle. Poznajesz któryś z nich?

Ducati Monster 821, Yamaha R6, Kawasaki Z900 i Triumph Tiger 800 odnaleźli śląscy policjanci w jednej z dziupli na terenie Katowic. Akcja była częścią operacji rozbicia dużej grupy przestępczej.

złodziej motocykla Unsplash

Grupę przestępców ze Śląska i Małopolski obserwowano od dawna. Policjanci z wydziału kryminalnego, wspólnie z antyterrorystami i Strażą Graniczną we wspólnej akcji zatrzymali 6 osób – 3 obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 53 lat oraz trzech obywateli Polski w wieku 39 i 40 lat. W kilku lokalizacjach należących do zatrzymanych ujawniono mnóstwo sprzętu pochodzącego z kradzieży – między innymi samochód osobowy oraz 11 silników samochodowych, 16 skrzyń biegów i inne części o łącznej wartości około 500 tys. zł.

W jednej z dziupli znaleziono cztery skradzione motocykleDucati Monster 821, Yamaha R6, Kawasaki Z900 i Triumph Tiger 800. Ujawniono także urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów, 56 tys. zł w gotówce, a także 1,5 kg amfetaminy, 300 gramów marihuany oraz sprzęt i aparaturę do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Prokurator Rejonowy w Myszkowie, który prowadzi śledztwo w tej sprawie, postawił zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe.

Przeczytaj także: kradzieże motocykli - gdzie kradną najwięcej?

Zobacz również:
Jazda na zderzaku będzie od 1 czerwca zagrożona mandatem w wysokości 500 zł. Choć specjaliści wskazują, że służby nie dysponują środkami technicznymi do pomiaru odległości między pojazdami, policja ma pomysł na obejście tego problemu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA