Sonik i klocki lego

Co można zrobić z 250 000 klocków Lego? Zbudować makietę Titanica, wieży Eiffla, albo postać Yody z Gwiezdnych Wojen. Można też zbudować makietę quada i to w skali 1:1.

Zwycięzca Rajdu Dakar z 2015 roku oraz czterokrotny triumfator Pucharu Świata FIM jeszcze nie trafił do muzeum figur woskowych, ale doczekał się swojej podobizny wykonanej z… klocków Lego. W środę 25 maja, w Centrum Handlowym Gemini Park Bielsko-Biała zostanie odsłonięta figura Rafała oraz jego quada, obie w skali 1:1 i złożone z 250 000 elementów.

Jeśli lubisz klocki Lego, od końca kwietnia, do 3 lipca w Bielsku-Białej będziesz miał okazję oglądać największą w Polsce wystawę budowli wykonanych z tych elementów. Punktem kulminacyjnym ma być odsłonięcie figury Rafała Sonika oraz jego quada, którego dokona sam zawodnik 25 maja o godzinie 12:00 w Centrum Handlowym Gemini Park. 
- Ideą zapoczątkowanej przez nas tzw. „Alei Gwiazd” jest chęć uhonorowania oraz przybliżenia osiągnięć mistrzów, stawiając ich postawę dzieciom i młodzieży jako wzór do naśladowania. Rajdowiec jest drugim, po Robercie Lewandowskim, sportowcem wykonanym przez nas w całości z klocków – dodaje Rafał Szymański menedżer projektu.

Budowa podobizny Rafała Sonika i jego quada była bardzo skomplikowanym procesem. Pierwszym etapem było wykonanie, w specjalnym programie, projektu składającego się z 250 tysięcy elementów. Jednak projekt taki nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz szczegółów. Tu z pomocą przyszli mistrzowie od budowania z klocków, którzy wiernie odtworzyli postać . Budowle pochłonęły trzy miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Zobacz również:
REKLAMA