Sonik nie odpuszcza. Walczy o kolejne podium

Desafio Ruta 40 to rajd zaliczany do Pucharu Świata FIM, w którym Rafał  Sonik chce walczyć o  podium. Dzisiaj (tj. 27.08) czeka go 573 kilometrowy odcinek z San Miguel do Belen. Czy kontuzja nogi pozwoli mu na zdobycie siódmego trofeum FIM?

Rafał Sonik Team

W styczniu tego roku, podczas rajdu Dakar, Sonik zaliczył nieszczęśliwy wypadek na wydmie. Silny ból nie przeszkodził mu w dotarciu do mety odcinka. Diagnoza? - Złamana noga. Rafałowi nie udało się ukończyć tegorocznego Dakaru. Z kontuzją zmaga się do dzisiaj, a rehabilitacja jego nogi potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Jak to mówią – raz na wozie, raz pod… W tamtym tygodniu Rafał zdobywając 3 miejsce podczas Atacama Rally udowodnił, że wraca do formy. A to przecież nie koniec! Sonik walczy (Desafio Ruta 40) o siódme trofeum FIM w swojej karierze.

ZOBACZ TEŻ: Rafał Sonik znów na podium Atacama Rally

Argentyńska runda rywalizacji quadowców jest jedną z najtrudniejszych w cyklu FIM. Czynnikami, które o tym decydują jest nie tylko bardzo wymagający i zróżnicowany teren, ale również skomplikowana nawigacja, duża różnica temperatur w ciągu dnia oraz wyjątkowo mocni rywale z całego świata. Desafio Ruta 40 to jedyny rajd Pucharu Świata, którego Sonik nigdy nie wygrał.

- Kiedy po siedmiu miesiącach przerwy wystartowałem w Atacama Rally nie wiedziałem na co będzie mnie stać. Okazało się, że mogę już się ścigać. Choć do najwyższej formy jeszcze trochę brakuje, to rywalizowałem na tyle skutecznie, że stanąłem na podium i zdobyłem pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata. Bardzo mnie to podbudowało i zmotywowało przed Desafio Ruta 40. W tej edycji będzie trudno tego dokonać, ponieważ zdaję sobie sprawę, że moja rehabilitacja potrwa jeszcze kilka miesięcy. Chciałbym jednak ponownie powalczyć o „pudło” - powiedział w wywiadzie Rafał Sonik.

Podczas prologu jedyny Polak na listach startowych uplasował się tuż za pierwszą trójką, tracąc do zwycięzcy zaledwie 21 sekund. Wygrał Nicolas Cavigliasso przed Jeremiasem Gonzalezem Ferioli oraz Aleksandrem Maksimowem.

Dzisiaj zawodnicy pokonają aż 573-kilometrowy etap z San Miguel do Belén. Odcinek specjalny przewidziano na dystansie 286 km. Kolumna rajdowa pokona liczne, wyschnięte koryta rzeczne, a kluczem do zwycięstwa ma być doskonała nawigacja.

Wyniki prologu (FIM):

Miejsce Zawodnik Narodowość Czas
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 6.01
2. Jeremias Gonzalez Ferioli (ARG) +0.17
3. Aleksander Maksimow (RUS) +0.19
4. Rafał Sonik (POL) +0.21
5. Pablo Copetti (ARG) +0.34
6. Gaston Gonzalez (ARG) +0.38
7. Nicolas Robledo (COL) +0.51

 

REKLAMA