Sonik wygrywa

Spalony motocykl Armanda Monleona, wygrana Sonika i pech Kuby Piątka!

Rajd Abu Dhabi Desert Challenge 2015.

Za nami 272 km odcinka specjalnego trzeciego etapu, który okazał się pechowy dla Armanda Monleona i Kuby Piątka. Na 83 km motocykl Hiszpana zapalił się, ale zawodnikowi na szczęście nic się nie stało. Zadzwonił po pomoc i spokojnie czekał na przyjazd obsługi, która odwiozła go do bazy. Pech prześladował również Kubę Piątka z Orlen Team. Gleba wyeliminowała go z dalszej walki. Polak jest już po badaniach i na szczęście nic mu się nie stało. Mało tego - na swoim fanpage-u zapowiada, że zrobi wszystko żeby jutro powrócić na trasę. Pozostali Polacy zakończyli trzeci etap w czwartej dziesiątce: Paweł Stasiaczek był 32, a Maciej Berdysz 31.

W klasie motocykli zwyciężył zawodnik Hondy Paulo Goncalves, co dało mu awans na 2 miejsce w generalce. Jestem zadowolony, bo dalej liczę się w walce o zwycięstwo - powiedział Portugalczyk. W klasyfikacji generalnej prowadzi drugi w dzisiejszym etapie Marc Coma z przewagą zaledwie 5,04 minuty. Trzeci jest Sam Sunderland, który zakończył swój dzisiejszy wyścig na piątym miejscu i do Comy traci zaledwie o minutę więcej od Goncalvesa (6,04 min). Zapowiada się ostra walka na szczycie.

W stawce quadowców w trzecim etapie zwyciężył Rafał Sonik odzyskując jedynie minutę do prowadzącego w generalce Mohammeda Abu Issy. Polak nadal traci do Katarczyka ponad 23 minuty i zajmuje 3 miejsce. 1.28 min przed Sonikiem jest Galeano Sanabria.

Do końca pozostały już tylko dwa etapy. Więcej na www.abudhabidesertchallenge.com Wyniki na żywo możesz śledzić tutaj

Zobacz również:
REKLAMA