Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Speed Day przed długim weekendem

W poniedziałek i wtorek jeszcze przed długim weekendem tor Poznań znów został opanowany przez motocyklistów, ale tym razem w większości przez amatorów. Synoptycy nie pozostawili nawet cienia nadziei, ale to na szczęście nie zniechęciło wszystkich uczestników. Poniedziałek był wymarzonym dniem do jazdy.


W poniedziałek od rana świeciło słoneczko, więc nastroje były bojowe. Prognozy pogody nie były zbyt łaskawe dla motocyklistów, dlatego na torze pojawiło się nieco ponad 70 uczestników tej edycji Speed Daya. Uczestników podzielono w zależności od stopnia zaawansowania (czyt. czasów wykręcanych na torze) na 3 grupy - od najszybszych A, B, C. Każda grupa została oznaczona naklejkami w innym kolorze. W poniedziałek zaplanowano 8 sesji po 20 minut dla każdej grupy. To oznaczało, że uczestnik mógł spędzić 160 minut na torze. Prawie 3 godziny w zupełności wystarczą, żeby się wyszaleć, wyjeździć do woli i czegoś nauczyć. A przy tym do dobrej zabawy nie trzeba wcale od razu kupować przecinaka i ubierać go w sportowe owiewki. Na torze śmigały zarówno nakedy (Yamaha XJ6, Triumph Speed Triple), jak i bardziej turystyczne sprzęty (Honda VFR 800, BMW K 1200 S), a nawet turystyczne enduro (Ducati Multistrada).
Organizatorzy z Automobilklubu Wielkopolskiego przewidzieli opcję indywidualnego szkolenia z instruktorem (ceny od 170 zł/sesję w grupie C). Oczywiście można było pobrać kostkę umożliwiającą pomiar czasu. Na padoku działał również serwis opon. Zainteresowani zmianą kasku mogli przejechać się w wymarzonym modelu Shoei'a, a także przeserwisować swój garnek.
Kolejną edycję Speed Daya zaplanowano 10-11 czerwca - zapraszamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.speedday.pl


zobacz galerię

Zobacz również:
Co Anglicy sądzą o elektryczny Harley'u? Sam zobacz.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij