[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.6

Spoilery motocyklowe - odpicuj swój motocykl

Aerodynamiczne spoilery hiszpańskiej marki Puig przypominają skrzydła odrzutowca i zwiększają przyczepność. Rozwiązanie zaczerpnięte z wyścigów Superbike i Moto GP już niedługo trafi do sprzedaży.

Spoilery motocyklowe możesz zauważyć oglądając wyścigi Superbike i Moto GP. 

Puig zaprezentował właśnie spoilery, które zamontować można w motocyklach seryjnych. Do tej pory tego typu akcesoria były stosowane jedynie przez zawodników ścigających się w Superbike i Moto GP.

Na początek firma oferuje spoilery do pięciu topowych sportów:

BMW S1000RR (rocznik 15-18), Honda CBR1000RR (17-18), Kawasaki ZX10R (16-18), Suzuki GSXR-1000 (17-18) i Yamaha R1 (17-18).

 

REKLAMA
ZOBACZ TEŻ: Wielki test 7 superbike'ów

Skrzydła odrzutowca

Spoilery wyglądem przypominają skrzydła odrzutowca i wyglądają bojowo, w rzeczywistości jednak ich działanie jest symboliczne. Przy 200 km/h zwiększają bowiem docisk motocykla o zaledwie 3,5 kg (patrz: wykres). Owszem, większy docisk podczas gwałtownego przyspieszania wpływa na lepszą przyczepność i mniejszą tendencję do wheelie, przy czym 3,5 kg to niewiele biorąc pod uwagę wagę całej maszyny, która oscyluje średnio w okolicach 200 kg. Podsumowując - jeśli nie jeździsz wyczynowo, spoilery będą jedynie ozdobą.

ZOBACZ TEŻ: Najważniejsze i najciekawsze nowości motocyklowe 2019

Inna sprawa wyścigi, gdzie liczy się każdy ułamek sekundy. Wtedy maja sens. Podczas normalnej jazdy po drodze jest to bardziej gadżet dodający maszynie co agresywnego wyglądu, a to - trzeba im przyznać - robią całkiem dobrze i choćby z tego powodu wiele osób zapewne zachce je mieć. Tak oto typowe dla motocyklistów pytanie "idziemy polatać?" nabierze nowego wymiaru. 

Spoilery dostępne są na zamówienie. Cena zestawu to 660 zł. Więcej informacji u importera www.puig.pl

 

Źródło: Puig

zobacz galerię

Zobacz również:
Nie samymi premierami motocykli człowiek żyje. Niemiecki Schuberth podczas EICMA zaprezentował nie tylko dwa nowe kaski ale też odświeżone logo.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA