[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.0

SportSmart TT - nowe opony sportowe od Dunlopa

Dunlop rozszerza ofertę opon dedykowanych dla segmentu hypersport o nową oponę SportSmart TT. Opony zadebiutują na rynku w marcu 2018 r.

Dunlop SportSmart TT Dunlop SportSmart TT

Nazwa SportSmart TT pochodzi od drogowej serii opon Dunlop SportSmart, a rozszerzenie TT, kojarzące się z serią wyścigów drogowych Tourist Trophy nawiązuje do zastosowanej technologii - Track Technology. Dunlop wreszcie powraca do segmentu wyczynowych opon sportowych - ostatni raz prawdziwą nowość Dunlopa w tej kategorii widzieliśmy 10 lat temu - był to Qualifier RR.

Aby zoptymalizować powierzchnię styku opony SportSmart TT z nawierzchnią, Dunlop zmodyfikował innowacyjną technologię NTEC. Nowa technologia NTEC RT pozwala bez ryzyka  regulować ciśnienie w tylnym kole odpowiednio do użytku na drodze i na torze. Przy odpowiednim ustawieniu ciśnienia jazdy na torze powierzchnia styku z nawierzchnią zwiększa się nawet o 24%.

REKLAMA

Podobno nowa technologia NTEC RT to nie jedyna innowacja w SportSmartach TT, ale o kolejnych dowiemy się dopiero po premierze opony w marcu 2018 roku.

Opony brytyjskiej marki przyczyniły się do triumfu Iana Hutchinsona i Michaela Dunlopa, którzy zwyciężyli podczas rywalizacji Isle of Man TT Superbike i wyścigu Seniorów. Ponadto ogumienie Dunlopa „przyniosło szczęście” zespołowi GMT94, który zdominował Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIM EWC, w tym wyścigi Bol d’Or i Le Mans 24h.

 Kluczem do sukcesu w tych rywalizacjach była opracowana przez inżynierów marki nowa mieszanka polimerowa zapewniająca przyczepność i trwałość. Stała się ona też podstawą nowej opony Dunlop SportSmart TT, która oferuje stałe osiągi i szerokie spektrum zastosowania, niezbędne w przypadku produktów przeznaczonych zarówno na drogę, jak i tor.

zobacz galerię

Zobacz również:
Track day, czyli dzień otwarty toru, to coraz popularniejsza forma sprawdzenia swoich możliwości i podszkolenia swoich umiejętności za kierownicą samochodu lub motocykla. To, co na zachodzie Europy jest już uznawane za podstawę w poznawaniu siebie oraz swoich maszyn, w kraju nad Wisłą nadal raczkuje, więc warto dowiedzieć się, czym jest track day i spróbować swoich sił np. na Torze Modlin.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij