Sportbike KTM na bazie motocykla Moto2? Pomarańczowi kuszą tajemniczym filmem

KTM zapowiedział wprowadzenie limitowanej do 100 sztuk wersji motocykla sportowego zbudowanego na bazie konstrukcji Moto2.

KTM
KTM w Moto2 w sezonie 2017
  • KTM jest jedynym producentem w Moto2, który nie ma w swojej ofercie dużego sportsbike'a.
  • Producent zapowiedział tajemniczy motocykl, przeznaczony na tor, oparty na konstrukcji stosowanej w Moto2. 
  • Motocykl najprawdopodobniej zasilany będzie rzędową dwójką 890 cm3, ale może też się zdarzyć, że trafi tam całkiem nowy silnik 490 cm3

Zapowiedź nowego motocykla jest dość tajemnicza, choć informacja, że ma on być oparty na konstrukcji z Moto2 sporo rozjaśnia. Wiemy jeszcze, że wyprodukowanych zostanie tylko 100 sztuk, z przeznaczeniem wyłącznie na tor. Sprzęt może być ciekawy, a z pewnością jest długo oczekiwany, bo KTM to jedyny w Moto2 producent, który nie ma w swojej ofercie dużego sportsbike'a. W zasadzie Pomarańczowi w swojej historii mieli tylko jeden taki motocykl – RC8.

Skoro zapowiadany sprzęt ma być oparty na wyścigówce z Moto2, spodziewamy się lekkiej konstrukcji z silnikiem około 800 cm3. Ostatnio maszyny Moto2 zasilane były trzycylindrową jednostką Triumpha o pojemności 765 cm3. KTM ma w swojej ofercie silnik 890 cm3 i to zapewne on właśnie trafi do opisywanego motocykla. Byłby to dla KTM-a krok w stronę stworzenia cywilnego motocykla sportowego.

Ale jest także inna opcja – szef austriackiej firmy, Stefan Pierer zapowiadał wprowadzenie całkiem nowego silnika o pojemności 490 cm3, który miałby trafić do Duke'a i Adventure'a jeszcze w tym roku. Jest cień szansy, że jednostka ta znajdzie się także w zapowiedzianej przez KTM-a wyścigówce. Mogłoby to być dl Pomarańczowych dobrą okazją do promowania nowego silnika. 

Premiery tajemniczego motocykla KTM spodziewamy się 20 lipca na torze Red Bull Ring w Austrii.

Przeczytaj także: KTM będzie się ścigał w Moto2.

Zobacz również:
REKLAMA