Startuje Pucharu Polski Pit Bike SM i Dobrych Sklepów Motocyklowych!

Pit bike’i co roku przyciągają rzesze zawodników w każdym wieku. Zacząć mogą już 8-latkowie! Nic dziwnego, że ta dyscyplina na tory przyciąga całe rodziny. Dobre Sklepy Motocyklowe już od dawna kibicują rozgrywkom, a w tym roku dołączają jako jeden ze sponsorów!

Puchar Polski Pit Bike SM Sławomir Kowalski

Pit bike to dyscyplina, w której w obu odmianach – zarówno na torach asfaltowych, jak i off-roadowych – do rywalizacji dopuszczone są dzieci od 8. roku życia. Przechodzą badania sportowe i uzyskują licencję Polskiego Związku Motorowego, zdobywając umiejętności w kontrolowanych warunkach (na torach) pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów.

W zawodach Pucharu Polski Pit Bike SM biorą udział dzieci, młodzież i doświadczeni zawodnicy. W ubiegłorocznej edycji wystartowało 121 zawodników w zmaganiach pucharowych oraz 81 w mistrzostwach.

Na cykl Pucharu Polski składają się: runda rozgrzewkowa (w czasie której nowi zawodnicy zdają licencję), cztery rundy pucharowe oraz Mistrzostwa Polski. Zawodnicy w tym roku będą ścigać się na Awix Racing Arenie w Toruniu, bydgoskim Kartodromie, Wallrav Race Center pod Zieloną Górą oraz na Autodromie w Słomczynie. 

 

Dobre Sklepy Motocyklowe wspierają Puchar Polski Pit Bike SM

 

Dobre Sklepy Motocyklowe w sezonie 2022 wspierają Puchar Polski Pit Bike SM i tym samym dołączają do grona partnerów cyklu w roli sponsora tytularnego zawodów.

 

 – Z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi współpracowaliśmy już w poprzednich sezonach – mówi Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń. – Bardzo się cieszę, że zacieśniamy naszą współpracę i będziemy mogli nie tylko wspólnie czerpać radość z motorsportu, ale i wymieniać się doświadczeniami. Myślę, że połączyła nas spójna misja. Zarówno Dobre Sklepy Motocyklowe, jak i nasze zawody stawiają na bezpieczeństwo swoich odbiorców, chcą dostarczać im jak najwięcej radości z jazdy, a zarazem być blisko nich. Zgadzamy się, że najlepsza inwestycja to inwestycja w dzieci i młodzież. Oni są przyszłością i chcemy wspierać ich kariery w każdym możliwym aspekcie. Jesteśmy dumni, że w tym sezonie połączone siły razem będą tworzyć Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM – dodaje.

 

Puchar Polski Pit Bike SMSławomir Kowalski

 

Terminy i miejsca zawodów

Gdzie możecie zobaczyć zmagania Pucharu Polski Pit Bike SM?  Zawody ruszają już w kwietniu i potrwają aż do października.

 

  1. Runda rozgrzewkowa – 29-30.04.2022 – Bydgoszcz
  2. 1 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM - 22.05.2022 Toruń
  3. 2 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM - 26.06.2022 Stary Kisielin Zielona Góra
  4. 3 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM - 16.07.2022 Bydgoszcz
  5. 4 runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM - 08.10.2022 Bydgoszcz

 

Jak co roku na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody, a same zawody z pewnością będą bardzo atrakcyjne dla publiczności.

Śledźcie razem z nami poczynania zawodników w pucharze PitBike SM! Relacji ze startów szukajcie na pitbike.tv, pitbike24.pl, w Motowizji oraz na kanałach YouTube Motopit (Zawody Pit Bike) oraz Dobre Sklepy Motocyklowe.

 

REKLAMA