Sterowanie wtryskiem ze smartfona? U Boscha to możliwe

Konstruktorzy Boscha opracowali elektronicznie sterowany układ wtryskowy, który można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb konkretnych pojazdów. Będzie też można odciąć paliwo smartfonem.

Firma Bosch chce przenieść niektóre rozwiązania stosowane w samochodach, do motocykli. I tak konstruktorzy opracowali nowy system elektronicznego sterowania układem wtryskowym. Ma być montowany w różnych rodzajach motocykli, od niedrogich, jednocylindrówek aż po zaawansowane technologicznie maszyny oferowane w Europie i Ameryce Północnej.

Nowy system wtrysków pozwoli, w zależności od potrzeb, obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 lub zwiększyć moc silnika. Układ ten ma być znacznie efektywniejszy od stosowanych dotychczas rozwiązań. Technologię można porównać do układów wtrysku pośredniego, które Bosch stosuje w milionach aut osobowych.

Kierowca będzie mógł wyświetlić na swoim smartfonie dane dotyczące średniego spalania albo swojego profilu jazdy. Przy pomocy smartfona będzie można też aktywować immobilizer, odcinając zasilanie paliwem.

Zobacz również:
REKLAMA