[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Sterowanie wtryskiem ze smartfona? U Boscha to możliwe

Konstruktorzy Boscha opracowali elektronicznie sterowany układ wtryskowy, który można dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb konkretnych pojazdów. Będzie też można odciąć paliwo smartfonem.

Firma Bosch chce przenieść niektóre rozwiązania stosowane w samochodach, do motocykli. I tak konstruktorzy opracowali nowy system elektronicznego sterowania układem wtryskowym. Ma być montowany w różnych rodzajach motocykli, od niedrogich, jednocylindrówek aż po zaawansowane technologicznie maszyny oferowane w Europie i Ameryce Północnej.

Nowy system wtrysków pozwoli, w zależności od potrzeb, obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 lub zwiększyć moc silnika. Układ ten ma być znacznie efektywniejszy od stosowanych dotychczas rozwiązań. Technologię można porównać do układów wtrysku pośredniego, które Bosch stosuje w milionach aut osobowych.

Kierowca będzie mógł wyświetlić na swoim smartfonie dane dotyczące średniego spalania albo swojego profilu jazdy. Przy pomocy smartfona będzie można też aktywować immobilizer, odcinając zasilanie paliwem.

Zobacz również:
W nadchodzącym sezonie wzrasta kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu OC. Podwyżka nie jest mała i wynosi 15%!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij