Stoner wraca na tor!

Casey Stoner, dwukrotny mistrz MotoGP, testował motocykle dla HRC na torze Sepang w Malezji

Trzydziestoletni Casey , który w 2012 roku ogłosił swoją sportową emeryturę, przedłużył współpracę z HRC. W tym tygodniu, na torze o długości 5,548 km na którym odbywa się GP Malezji w MotoGP, przetestował Hondy pod kątem przedsezonowych poprawek i ostatnich szlifów.
Stoner spędził 3 dni na maszynach RC213V (w wersji 2014 i 2015) jeżdżąc po torze Sepang, który znajduje się zaledwie 75 km od Kuala Lumpur - stolicy Malezji. W czwartek testował drobnostki używając domyślnej konfiguracji. Drugiego dnia Casey sprawdzał różne ustawienia podwozia, analizował je, a także porównywał z ubiegłorocznym modelem. Sprawdził także różne komponenty, m.in. hamulce dostarczone przez Brembo. W piątek otrzymał od HRC różne pakiety elektroniki i zawieszenia.
Na zakończenie testów Casey wypróbował nową Hondę CBR1000RR przygotowywaną do 8 godzinnego wyścigu na torze Suzuka i podzielił się swoimi uwagami. Jeśli Honda wygra w tym roku, to będzie to ich 3 zwycięstwo z rzędu w tej imprezie. „Jazda na CBR-ce to coś całkiem innego. Nigdy nie jeździłem tego typu motocyklem. Zmiana biegów, pozycja, moc silnika itd. Zajęło mi trochę czasu, żeby się do tego przyzwyczaić” – wspomina Casey, ale ogólnie jest zadowolony z testów, HRC także, bo mimo, że codziennie padało wykonał wszystkie założenia planu.Zobacz również:
Tor wyścigowy w Brnie może zostać sprzedany – informacja tej treści pojawiła się w kilku branżowych mediach. Przedstawiciele Autodromu Brno zaprzeczają takim informacjom, jednak sytuacja obiektu jest niewesoła – Stowarzyszenie na rzecz MotoGP, organizator najważniejszej imprezy w Brnie, ogłosił upadłość.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA