Stoner z kontuzjami po glebie na Suzuka. Espargaro i Smith wygrywają 8-godzinny wyścig

Casey Stoner nie zaliczy powrotu na motocykl do udanych. Złamane ręka i noga i dłuższa przerwa od sportów to efekt jego gleby na torze Suzuka podczas wyścigu 8-godzinnego.

Casey Stoner nie zaliczy powrotu na motocykl podczas długodystansowego Suzuka 8-hour do udanych. Dwukrotny mistrz MotoGP zaliczył bardzo poważny wypadek i wyjeżdża z Japonii ze złamaniami nogi i ramienia. Dużo lepiej wyścig na Suzuce będą wspominać zawodnicy Monster Yamaha Tech 3: Bradley Smith i Pol Espargaro. Razem z testowym jeźdźcem Yamahy Katsuyuki Nakasugą wygrali ośmiogodzinny klasyk za sterami nowej Yamahy R1.

Stoner zaliczył glebę w zakręcie Hairpin. W jego CBR-ce zablokował się gaz i Australijczyk, idąc na odcięciu po prostu nie zmieścił się w zakręcie. Motocykl koziołkował rozpadając się na kawałki. Sam Stoner też zaliczył poważne dachowanie i wylądował po wewnętrznej następnego zakrętu. Efektem tego było złamane ramię i noga oraz parę mniejszych urazów stopy i karku... Zawodnik zdążył już przeprosić zespół (choć nie była to jego wina), podziękować firmom Alpinestars i Nolan za świetny sprzęt, który ochronił go przed jeszcze poważniejszymi urazami i pogratulować zespołowi Yamahy zwycięstwa. Poniżej możecie zobaczyć film z wypadku Stonera, a na stroniehttp://www.fimewc.com/event/suzuka-8-hours/ znajdziecie wyniki i szczegóły na temat wyścigu Suzuka 8-Hour.

Zobacz również:
REKLAMA