Stratoliner Deluxe

Od przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych do salonów trafi Yamaha Stratoliner Deluxe. To nowy cruiser o dużej pojemności. Jest odpowiedzią na nowe Kawasaki VN1700 Voyager. Ambicją Yamahy na pewno jest również podkradnięcie klientów Harleyowi.

Stratoliner to Big Twin o pojemności 1854 cm3 zasilany wtryskiem. Silnik osadzony jest w lekkiej aluminiowej ramie co jest zupełną nowinką w tego typu motocyklach. Motocykl jest długi i wygodny, a  stylistycznie nawiązuje bezpośrednio do Harley'a-Davidsona Street Glide. W seryjnym wyposażeniu znajdą się oczywiście dwa sztywne kufry oraz duża, obszerna owiewka z małą szybą, która nadaje ciekawego smaczku całej konstrukcji. Poza tymi elementami oczywiście tony chromu i pięknego lakieru. Ciekawostką może być również system audio, czyli możliwość podłączenia iPoda i zestaw głośników ze sterowaniem przy kierownicy. A oprócz tego cała masa akcesoriów.

Z technicznego punktu widzenia: Ogromna dwucylindrowa V-ka o pojemności 1854 cm3 i kącie rozwarcia cylindrów 48° zasilana wtryskiem i chłodzona powietrzem dostarcza ogromną ilość momentu obrotowego. Cylinder o średnicy aż 100 mm ma skok 118 mm, a stopień sprężania wynosi 9,48:1. Wszystko osadzone w aluminiowej ramie. Przeniesienie napędu będzie się odbywać za pomocą pasa. O dobre tłumienie na wybojach zadba widelec teleskopowy o skoku 130 mm z przodu oraz pojedynczy zawias o skoku 110 mm z tyłu. Wymiary motocykla to 258/110/151/70 (długość/szerokość/wysokość/wysokość siedzenia). Masa nie jest jeszcze znana. Zbiornik paliwa pomieści około 17 litrów paliwa. Zatrzymać taką lokomotywę mogą tylko dobre hamulce. Tutaj będą to dwie tarcze o średnicy 298 mm z przodu i jedna 320 mm z tyłu. Stratoliner Deluxe będzie się toczył na oponach 130/70-18 z przodu i 19/60-17 z tyłu.

Oprócz Stratolinera Deluxe w ofercie znajdzie się również nieco inna wersja - Stratoliner S z szybą zamiast owiewki oraz skórzanymi kuframi i sissybarem. Przewidywane ceny to odpowiednio 17,490 $ za wersję Deluxe i 17,290 za wersję S.

A tak wygląda Stratoliner S:

REKLAMA