Super Veteran 2012 w Lublinie

Ósma edycja Pleneru Motocyklowego SUPER-VETERAN 2012, odbyła się 19 maja 2012 r i była zwieńczeniem ponad półrocznych przygotowań Lubelskiej Grupy Weterańskiej "PARTYZANT".

Ilość motocykli, zgłoszonych do zawodów przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Blisko 80 maszyn zarejestrowanych do jazd na torze oraz kilkadziesiąt, które brały udział w wystawie - tworzyły niepowtarzalną atmosferę motocyklowego święta w stylu retro.

Po tygodniu deszczu zaświeciło słońce, tak więc na lubelskim torze pojawiły się tysiące kibiców i sympatyków zabytkowej motoryzacji z całej Polski.
Ciekawy program, jaki zaproponowali organizatorzy dał możliwość zobaczenia zabytków motoryzacji zarówno w rywalizacji sportowej, jak i w innych konkurencjach typowo-zlotowych, takich jak: konkurs sprawności prowadzenia motocykla, jazda na regularność. Prawdziwą perełką i kwintesencją idei kolekcjonerstwa pojazdów zabytkowych zarówno dla kibiców, jak i dla licznie  przybyłych przedstawicieli mediów,   okazał się konkurs elegancji, w którym wzięło udział kilkunastu uczestników, prezentujących się w strojach z epoki.
Większość prezentowanych motocykli, pochodziła z okresu między latami pięćdziesiątymi, a osiemdziesiątymi XX wieku, ale było również kilka ciekawych maszyn lat dwudziestych i trzydziestych. Miedzy innymi: Levis Popular z 1919 r., Triumph P z 1925 r., Dollar 250 z 1930 r oraz wystawiany po raz pierwszy w pokazie publicznym Harley-Davidson 350 BA Peashooter - typowo wyścigowy motocykl z 1928 r.

Rywalizacja motocykli na torze podczas ośmiu jazd pokazowych, w podziale na klasy, dała możliwość wszechstronnej prezentacji motocykli oraz stworzyła niepowtarzalne widowisko pełne sportowych emocji. Ambitna postawa uczestników pokazów, nagradzana była gromkimi brawami przez publiczność.
Sądzę że tegoroczna edycja imprezy na długo zapadnie w pamięć wszystkim, którzy zarówno, jako uczestnicy, kibice, jak i organizatorzy przyczyni się do stworzenia tak niepowtarzalnego i wyjątkowego wydarzenia.

SUPER-VETERAN 2012 był ukoronowaniem i podsumowaniem cyklu imprez organizowanych w latach 2007-2012. I prawdopodobnie ostatnią edycją w tej formule, organizowaną na lubelskim "Torze Lublin", który przeznaczono do likwidacji. 
Był pot! Był ryk silników i chrzęst ocieranych podnóżków o asfalt. Były ofiary w sprzęcie i ludziach, radość z triumfu i gorycz porażki… kto nie był niech zajrzy na www.rajdlubelski.pl
- tam też statystyki i obszerna relacja fotograficzna.

REKLAMA