REKLAMA

Supercross - po raz pierwszy w Polsce!

Rok 2016 przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwane przez polskich fanów zawody Supercross „King of Poland” zostaną rozegrane 15 października w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety są już w sprzedaży!

Supercross - The King of Poland - po raz pierwszy w Polsce!

Swój udział zapowiadają zawodnicy z całej Europy, a także USA i Australii. Tor przygotuje sam Freddy Verherstraeten, uznawany obecnie za największego speca w swojej dziedzinie.

Supercross jest niezwykle popularnym sportem, który w USA bije rekordy popularnośc. W rankingu dyscyplin motoryzacyjnych ustępuje jedynie wyścigom NASCAR. W Europie od lat organizuje się imprezy supercross - do najpopularniejszych należą SX Paris Bercy i SX Dortmund. Supercross w Dortmundzie ma już trzydziestotrzyletnią tradycję, ale o rok starsza jest paryska edycja wyścigów.

Historia supercossu w Polsce właśnie się tworzy. Między innymi dzięki wam, drodzy kibice! Tor zaprojektowany przez Freddy’ego Verherstraetena, który jest oficjalnym konstruktorem torów na Mistrzostwa Świata w Motocrossie, dostarczy wielu emocji zawodnikom, ale przede wszystkim widzom. Bowiem dewizą Freddy’ego jest: „ma być bezpiecznie, ale show musi być spektakularne”. Kto jak kto, ale projektant, który ma także w swoim dorobku stworzenie torów do gry MX Rider na PS2, wie co mówi.

Zainteresowanie zawodników z zagranicy uczestnictwem w Supercoss King of Poland jest bardzo duże i już teraz można powiedzieć, że walka o zwycięstwo będzie zacięta. Poza głównymi międzynarodowymi wyścigami rozegrane zostaną także klasy tylko dla polskich zawodników. Jedno jest pewne – to będzie najszybszy wieczór w historii Atlas Areny!

Odliczanie do pierwszej w historii odsłony Supercrossu rozpoczęte! Bilety są już w sprzedaży - zajrzyj na http://www.eventim.pl lub/i do salonów EMPIK na terenie całego kraju.

zobacz galerię

Zobacz również:
Kolejna impreza sportowa padła ofiarą koronawirusa - odwołano pierwszą rundę Mistrzostw Alpe Adria, która miała się odbyć pod koniec kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Kolejna runda na torze Poznań stoi pod znakiem zapytania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA