Supercross - po raz pierwszy w Polsce!

Rok 2016 przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Długo wyczekiwane przez polskich fanów zawody Supercross „King of Poland” zostaną rozegrane 15 października w łódzkiej Atlas Arenie. Bilety są już w sprzedaży!

Supercross - The King of Poland - po raz pierwszy w Polsce!

Swój udział zapowiadają zawodnicy z całej Europy, a także USA i Australii. Tor przygotuje sam Freddy Verherstraeten, uznawany obecnie za największego speca w swojej dziedzinie.

Supercross jest niezwykle popularnym sportem, który w USA bije rekordy popularnośc. W rankingu dyscyplin motoryzacyjnych ustępuje jedynie wyścigom NASCAR. W Europie od lat organizuje się imprezy supercross - do najpopularniejszych należą SX Paris Bercy i SX Dortmund. Supercross w Dortmundzie ma już trzydziestotrzyletnią tradycję, ale o rok starsza jest paryska edycja wyścigów.

Historia supercossu w Polsce właśnie się tworzy. Między innymi dzięki wam, drodzy kibice! Tor zaprojektowany przez Freddy’ego Verherstraetena, który jest oficjalnym konstruktorem torów na Mistrzostwa Świata w Motocrossie, dostarczy wielu emocji zawodnikom, ale przede wszystkim widzom. Bowiem dewizą Freddy’ego jest: „ma być bezpiecznie, ale show musi być spektakularne”. Kto jak kto, ale projektant, który ma także w swoim dorobku stworzenie torów do gry MX Rider na PS2, wie co mówi.

Zainteresowanie zawodników z zagranicy uczestnictwem w Supercoss King of Poland jest bardzo duże i już teraz można powiedzieć, że walka o zwycięstwo będzie zacięta. Poza głównymi międzynarodowymi wyścigami rozegrane zostaną także klasy tylko dla polskich zawodników. Jedno jest pewne – to będzie najszybszy wieczór w historii Atlas Areny!

Odliczanie do pierwszej w historii odsłony Supercrossu rozpoczęte! Bilety są już w sprzedaży - zajrzyj na http://www.eventim.pl lub/i do salonów EMPIK na terenie całego kraju.

Zobacz również:
REKLAMA