Supermoto Strefa Slajdu

Tak nazywa się pierwszy polski zespół, który wystartuje również w Mistrzostwach Czech Supermoto.

Za kilka dni na torze kartingowym w Gostyniu odbędzie się inauguracja Mistrzostw Polski Supermoto 2010 . Z logo 3S na piersiach wystartują obecny Mistrz Polski w kategoriach S1 i Open – Karol Mochocki oraz Tomasz Serafin. Trzeci z członków drużyny – Remigiusz Rutka, dołączy do stawki zawodników Pucharu Polski. Supermoto Strefa Slajdu Team weźmie udział we wszystkich, nie tylko polskich, ale także czeskich rundach wyścigów rangi mistrzowskiej.


Karol Mochocki, od dwóch lat dzierżący tytuł Mistrza Polski, pozostanie w klasach S1 i Open. W tym sezonie Czapeczka, jak pieszczotliwie nazywają go koledzy z toru, będzie bronił swojej podwójnej korony na zupełnie nowym motocyklu. 24-letni zawodnik z Radomia przesiadł się na Kawasaki KX 450 F, który zaledwie kilkanaście dni temu powrócił zza zachodniej granicy, gdzie był przygotowywany do sezonu. Takiej samej maszyny dosiądzie Rutka. Pod zespołowym namiotem, zielonym maszynom Karola i Remka, towarzyszyć będzie Aprilia SXV 5.5, należąca do Tomka „Prezesa” Serafina, który walkę o punkty podejmie w klasie Open.


„Na pomysł stworzenia zespołu wpadliśmy z Karolem Mochockim rok temu, a niedawno dołączył do nas Tomek Serafin.” - mówi manager zespołu Remigiusz Rutka. „Znamy się bardzo dobrze, świetnie się rozumiemy, lubimy robić jaja i przede wszystkim nadajemy na tych samych falach. Motocykle i sport to cały nasz świat. Cieszymy się, że udało nam się urzeczywistnić naszą ideę. Było to możliwe jedynie dzięki sponsorom, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Przed nami bardzo dużo pracy, gdyż chcemy wziąć udział we wszystkich eliminacjach mistrzowskich odbywających się w Polsce i Czechach. Oprócz tego Tomek uczestniczyć będzie w nowym pucharze BMW. Trudno cokolwiek planować, a zwłaszcza wyniki, ale chcemy wypaść jak najlepiej i z całą pewnością dołożymy wszelkich starań, by tak się stało.”

Więcej informacji na temat drużyny oraz najnowsze galerie zdjęć już wkrótce znajdziecie pod adresem www.supermoto3s.pl

Zobacz również:
Gdy stawka jest wysoka sportowcom czasem puszczają nerwy, ale sceny rodem z gry "Grand Theft Auto" na rajdzie Dakar to już przesada. W niedzielę na trasie rajdu Dakar jadący Toyotą Giniel de Villiers potrącił stojącego motocyklistę, po czym pojechał dalej.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA