Suzuki Ecstar MotoGP Team 2017 - prezentacja

W minioną niedzielę Suzuki zaprezentowało nowy skład swojego zespołu w MotoGP a także nowy motocykl, na którym ścigać się będzie Iannone i Rins.

Suzuki GSX-RR, Suzuki Ecstar MotoGP Team, Alex Rins, Andrea Iannone Suzuki Racing
Suzuki GSX-RR, Suzuki Ecstar MotoGP Team 2017, Alex Rins, Andrea Iannone

Ekipa Suzuki zaprezentowała swój motocykl GSX-RR i zespół składający się z Andrei Iannone i Alexa Rinsa z nieco mniejszym rozmachem niż ekipy Ducati czy Yamahy. Na dodatek prezentacja odbyła się nie w siedzibie zespołu tylko w jednym z boksów toru Sepang, gdzie właśnie dziś wystartowały pierwsze testy tego sezonu.

Mieliśmy więc okazję zobaczyć nowych zawodników Suzuki Ecstar, pod wodzą Davide Brivio w zespołowych barwach po raz pierwszy (podczas testów w Walencji na koniec ubiegłego sezonu zawodnicy mieli białe owiewki i kombinezony - efekt porozumień kontraktowych i sponsorskich). Wczoraj zaprezentowali się w oficjalnych niebieskich barwach.

Andrea Iannone #29: "Bardzo się cieszę z rozpoczęcia tej nowej przygody! Dla mnie Suzuki od zawsze było ikoną wyścigów motocyklowych i mam nadzieję, że mi też uda się zdobyć uznanie fanów i entuzjastów tego zespołu tak samo jak legendarnym zawodnikom, którzy już są częścią historii tego wspaniałego teamu. Nadchodzący sezon jest ogromnym wyzwaniem, ale też bardzo mnie motywuje po tylu latach jazdy dla innego zespołu. Ta zmiana kierunku mojej kariery jest pobudzająca i mam zamiar odwdzięczyć się Suzuki za całe zaangażowanie i pracę jaką mi poświęcili. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu w nowych, niebieskich barwach i postaram się by osiągnąć jak najwięcej dla mojego nowego zespołu."

Alex Rins #42: Głównym celem każdego zawodnika jest dostanie się do kategorii MotoGP ponieważ jest to najwyższy poziom jaki może prezentować motocyklista. Awans do MotoGP z zespołem Suzuki to chyba najlepszy możliwy sposób by to zrobić. Zespół jest świetny, a to w jaki sposób mnie traktują już od pierwszej minuty po prostu fantastyczny. Motocykl jest niesamowity więc jestem bardzo zadowolony, bardzo zmotywowany i bardzo wdzięczny Suzuki za zaufanie pokładane we mnie. To będzie fantastyczny rok, podczas którego wiele się nauczę i to jest nasz główny cel od początku sezonu. Wypadek w Walencji na koniec ubiegłego sezonu był niestety krokiem wstecz i zatrzymał nasze plany, ale teraz pracujemy bardzo ciężko by to nadrobić. Nie mogę się doczekać by znów wsiąść na moje Suzuki GSX-RR i spotkać się z moją nową "rodziną" w boksie."

Zobacz również:
REKLAMA