Suzuki GRANDys duo wygrywa prawie wszystko w Poznaniu

Po słodko-gorzkiej sobocie, gdy zespół Suzuki GRANDys duo wygrał dwa z trzech wyścigów (Bukowski w SST 600 i Meklau w SBK), ale z powodu kontuzji stracił Marko Jermana (kolizja z dublowany zawodnikiem i złamany obojczyk), niedziela była perfekcyjnym dniem. Zaczęło się od zwycięstwa Andy Meklaua w wyścigu klasy Superstock 1000.

Lider naszego zespołu spokojnie podążał za Michalem Fillą i wyszedł na prowadzenie dopiero na ostatnim zakręcie przed metą. Trzeci znów był Michal Sembera. Dzięki zwycięstwu Andy awansował na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i ma tylko dwa punkty straty do drugiego Martina Choya. Na czwarte miejsce spadł Marko Jerman.
 
W wyścigu klasy Superstock 600 znów najlepszy na własnym terenie okazał się Daniel Bukowski i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Alpe Adria z 12 punktami przewagi nad Janosem Chrobakiem. W niedzielę na podium z Danielem stanęli jeszcze Patryk Kosiniak i Jiri Klejch.
 
Trzecie zwycięstwo dnia, tym razem w klasie Superbike było znów autorstwa Andy Meklaua. Podobnie jak dzień wcześniej Andy kontrolował sytuację i pozostawił za sobą Irka Sikorę i Pawła Szkopka. Dzięki drugiemu zwycięstwu Meklau zmienił na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Marko Jermana, który nie startował z powodu odniesionej kontuzji.
 
Następna runda Alpe Adria odbędzie się na torze Rijeka (17-18 sierpnia), a ostatnia tegoroczna runda została przeniesiona na Slovakiaring (7-8 września). Wcześniej na tym torze odbędą się treningi (14-15 sierpnia) z udziałem Suzuki GRANDys duo.
 
Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Gdyby nie kontuzja Marko ten weekend byłby perfekcyjny. Po raz kolejny pokazaliśmy nasze możliwości i wygraliśmy 5 z 6 wyścigów, w jakich startowaliśmy. Myślę, że byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie ignorancja sędziów, którzy nie pokazali wczoraj niebieskiej flagi zawodnikowi, przez którego Marko miał wypadek. Należy się jednak cieszyć, że nadal prowadzimy w klasie Superbike i mamy szansę na podwójne zwycięstwo w tej rywalizacji. Daniel też już jest liderem w Superstock 600 i mam nadzieję, że utrzyma tę pozycję do końca sezonu. 
 

Klasyfikacja generalna Alpe Adria:
Superstock 600:
1 Daniel Bukowski 116 pkt.
2 Janos Chrobak 104
3 Adrian Gyutai 80
4 Kevin Koller 62
5 Jiri Klejch 53
 
Superstock 1000:
1 Michal Filla 165 pkt.
2 Martin Choy 107
3 Andy Meklau 103
4 Marko Jerman 91
5 Michal Sembera 75
 
Superbike:
1 Andy Meklau 124 pkt.
2 Jan Halbich 109
3 Marko Jerman 108
4 Irek Sikora 98
5 Janez Prosenik 66

Zobacz również:
REKLAMA