Suzuki Gladius - najlepszy design?

Zeszłoroczna nowość ze stajni Suzuki następca modelu SV - GLADIUS, otrzymał prestiżową nagrodę "Good Design Awards 2009" za stylizację.

Good Design Awards to kompleksowy program oceny wzornictwa produktów, prowadzony przez Japońską Organizację Promocji Wzornictwa Przemysłowego (Japan Industrial Design Promotion Organization – JIDPO).

Autorem dyskusyjnej stylizacji Gladiusa jest Yoshinori Kohinata.

Właśnie taki wygląd został doceniony przez jurorów. Według nas Suzuki Gladius ma wygląd, który albo pokochasz albo znienawidzisz. Chyba jednak lepiej wyglądał jego poprzednik Sv (650 i 1000). Wygląd Gladiusa nasuwa myśl, że jest to zdecydowanie motocykl dla kobiet co może nie jest wadą (oby jak najwięcej kobitek na motocyklach), ale nie jest również zaletą.
Podsłuchane tu i ówdzie komentarze stwierdzały nawet, że jest to motocykl "metroseksualny".
W każdym razie gratulujemy nagrody i mamy nadzieję, że coraz więcej motocykli będzie nagradzane tego typu tytułami. Wszak niejeden motocykl wygląda jak dzieło sztuki nowoczesnej:)


Zobacz również:
Jedna z prawdziwych legend świata wyścigów, mistrz i geniusz Fausto Gresini ostatecznie przegrał walkę z korona wirusem. Zmarł dziś nad ranem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA