REKLAMA

Suzuki Gladius - najlepszy design?

Zeszłoroczna nowość ze stajni Suzuki następca modelu SV - GLADIUS, otrzymał prestiżową nagrodę "Good Design Awards 2009" za stylizację.

Good Design Awards to kompleksowy program oceny wzornictwa produktów, prowadzony przez Japońską Organizację Promocji Wzornictwa Przemysłowego (Japan Industrial Design Promotion Organization – JIDPO).

Autorem dyskusyjnej stylizacji Gladiusa jest Yoshinori Kohinata.

Właśnie taki wygląd został doceniony przez jurorów. Według nas Suzuki Gladius ma wygląd, który albo pokochasz albo znienawidzisz. Chyba jednak lepiej wyglądał jego poprzednik Sv (650 i 1000). Wygląd Gladiusa nasuwa myśl, że jest to zdecydowanie motocykl dla kobiet co może nie jest wadą (oby jak najwięcej kobitek na motocyklach), ale nie jest również zaletą.
Podsłuchane tu i ówdzie komentarze stwierdzały nawet, że jest to motocykl "metroseksualny".
W każdym razie gratulujemy nagrody i mamy nadzieję, że coraz więcej motocykli będzie nagradzane tego typu tytułami. Wszak niejeden motocykl wygląda jak dzieło sztuki nowoczesnej:)


Zobacz również:
W niedzielę 18 października 2020 na torze BKM Racing w Dębskiej Woli 59 najlepszych riderów walczyło o tytuł największego kozaka enduro w Polsce i trening 1 na 1 z Taddym Błażusiakiem. Na specjalnie przebudowanej trasie z elementami motocrossu, super enduro, cross country i podjazdów triumfował Dominik Olszowy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA