[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Suzuki odkrywa karty. Katana powraca!

Kilka dni temu Suzuki zamieściło w sieci zagadkowy film. Wszystkie pojawiające się w nim sceny nie pozostawiają jednak żadnych wątpliwości. Powraca następca Suzuki Katany produkowanej w latach 80-tych. 

Skąd te wnioski? Na filmie pojawia się japoński znak "斬", ktory oznacza "ciąć",a jak wiadomo Katana to japoński miecz. Dalsza część filmu prezentuje kuźnię w której kowal formuje młotem kawałek nagrzanego do czerwoności metalu. Jeszcze jakieś pytania?

Z tej okazji warto przypomnieć zeszłoroczne targi motocyklowe EICMA w Mediolanie. Podczas odbywających się tam prezentacji mieliśmy okazję podziwiać prototyp Katany. Nie było to jednak dzieło Suzuki, lecz dziennikarzy włoskiego „Motociclismo”, firmy Engines Engineering oraz projektanta Rodolfo Frascoliego. Maszyna bazowała na GSX-S-ie 1000 F i nawiązywała do Suzuki GSX 750/1100 S Katana z lat 80.

REKLAMA

Projekt nowej Katany był bardzo ciekawy ale jego prezentacja obeszła się bez echa. Wszystko dlatego, że uwagę widzów odciągnęły oficjalne premiery motocykli. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy ubiegłoroczne dzieło ma coś wspólnego z Kataną zaprojektowaną przez Suzuki. 

Suzuki Katana GSX-S 1100 S

Suzuki Katana prototyp - Mediolan, EICMA 2017


Nie pozostało nam nic innego niż czekać... aż do międzynarodowych targów INTERMOT w Kolonii, które odbędą się w dniach 3-7 października 2018

To nie koniec nowości z Hammatsu. W tym roku ekipa Suzuki przygotowała dla nas znacznie więcej niespodzianek niż w ubiegłym sezonie. Informacje na oficjalnej stronie Suzuki świadczą o tym, że możemy spodziewać się czterech nowych maszyn.

Oprócz tego czeka nas coś jeszcze, a mianowicie Suzuki VR (Virtual Reality). To obraz sztucznej rzeczywistości stworzony za pomocą nowoczesnych technologii - gogli pokazujących obraz w 360 stopniach. Póki co wiadomo tylko, że VR dotyczył będzie GSX-R1000R i toru wyścigowego Buriram GP Curcuit. Nie wiemy co dokładnie przygotowało dla nas Suzuki, ale już nie możemy się doczekać!

Musimy być cierpliwi. Wszystkiego dowiemy się już niebawem!

Link do oficjalnej strony - http://www.globalsuzuki.com/intermot2018/sp/ 

zobacz galerię

Zobacz również:
KTM już teraz prezentuje pierwszą porcję nowości na sezon 2020. Największym zaskoczeniem jest 150 EXC TPI, ale interesująco zapowiadają się również pozostałe dwusuwy na wtrysku. Zmiany nie ominęły również czterosuwów (KTM 250 EXC-F, KTM 350 EXC-F, KTM 450 EXC-F i KTM 500 EXC-F).
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij