Suzuki ujawnia kolejną wersję Katany

Kilka tygodni temu Suzuki wskrzesiło legendarny model Katana produkowany w latach 80-tych. Ale to nie koniec nowości. Producent ma zamiar zaskoczyć nas czymś jeszcze!

Cafe racery i scramblery w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Nikt jednak do tej pory nie wpadł na pomysł zaprojektowania sportowego motocykla w stylu retro. Suzuki postanowiło wypełnić lukę w tym segmencie, a nowym elementem jest Katana nawiązująca wyglądem do maszyn sportowych produkowanych 40 lat temu.

Premiera motocykla odbyła się w Kolonii podczas targów Intermot i wzbudziła wśród publiczności sporo kontrowersji. Zdania na jej temat są podzielone. Chodzi głównie o stylistykę, która nie każdemu przypadła do gustu. Moim zdaniem ta maszyna wygląda obłędnie! Silnik Katany pochodzi z GSX-S 1000 i osiąga 150 KM. Motocykl jest lekki - waży 215 kg z płynami.

Suzuki Katana GSX-S 1100 S 1981

Suzuki Katana 2018

Suzuki Katana GSX-S 1100 SPfeiffer, Michael

Suzuki Katana 2018Suzuki

To jednak nie koniec nowości z Hammatsu. Już niedługo w Mediolanie odbędą się największe targi motocyklowe EICMA, na które Suzuki przygotowało coś ekstra. Niestety trailer opublikowany w sieci przez Japończyków nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Nie trudno się jednak domyślić, że chodzi tutaj o kolejną odmianę Katany.

Podstawową różnicę jaką wychwycić można na pierwszy rzut oka to kolor. Nowa Katana będzie czarna (zamiast srebrna). Czy zmiany to tylko kwestia kolorystyki? Moim zdaniem nie. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że czarna Katana będzie bardziej wypasiona - mocniejsza i lepiej wyposażona. Ale póki co to tylko spekulacje. Zobaczcie filmik, może uda wam się zauważyć coś jeszcze. 

Musimy być cierpliwi. Wszystkiego dowiemy się już wkrótce podczas targów w Mediolanie.

 

Zobacz również:
REKLAMA