Suzuki wkrótce zaprezentuje Katanę. To już pewne!

Pamiętacie Suzuki Katanę z lat 80-tych? Wszystko wskazuje na to, że Suzuki ma zamiar wskrzesić tą maszynę już niebawem. Oficjalna premiera motocykla odbędzie się za...

Pfeiffer, Michael

To już drugi film z serii zapowiedzi publikowanych przez Suzuki. Dla przypomnienia pierwszy teaser prezentował kuźnię w której kowal formował młotem kawałek nagrzanego do czerwoności metalu. Druga część zapowiedzi prezentuje ostry i świecący niczym lustro japoński miecz katana. Suzuki mocno podkręca temperaturę, a nam się to podoba, bo coraz bardziej nie możemy doczekać się premiery nowej Katany. 

Zapowiedzi przypomniały nam się ubiegłoroczne targi motocyklowe EICMA. Podczas których mieliśmy okazję podziwiać prototyp Katany. Nie było to jednak dzieło Suzuki. Motocykl zaprojektowali dziennikarze włoskiego „Motociclismo”, firma Engines Engineering oraz projektant Rodolfo Frascoliego. Patrz, zdjęcie niżej. Maszyna bazowała na GSX-S-ie 1000 F i nawiązywała do Suzuki GSX 750/1100 S Katana z lat 80. Wyglądała znakomicie. Po świecie chodzą plotki, że nowa Katana konstrukcyjnie oparta będzie właśnie o GSX-S 1000F. Informacja ta jednak nie została jeszcze w żaden sposób potwierdzona.

Jarosław Modrzejewski

Na filmie pojawia się japoński znak "斬", ktory oznacza "ciąć".  Zapowiedzi wyglądają obiecująco, ale czy nowe Suzuki będzie faktycznie aż takie ostre? Oby!

Więcej szczegółów dowiemy się podczas zbliżających się targów Intermot w Kolonii 3-7 października!

Link do oficjalnej strony - http://www.globalsuzuki.com/intermot2018/sp/ 

Zobacz również:
REKLAMA