Suzuki zwycięża w Mistrzostwach ATV Grand National Cross Country!

Chris Borich, broniący tytułu mistrzowskiego serii GNCC ATV, wygrał na Suzuki QuadRacer R450 pierwsze zawody w sezonie 2010, rozegrane 26-28 lutego na torze Parts Unlimited River Ranch na Florydzie.

Borich uważany był za faworyta nie tylko do wygranych w poszczególnych wyścigach, ale także w walce o tegoroczny tytuł mistrzowski w klasie XC1. Zawodnik Suzuki efektownie wygrywając pierwszą rundę dowiódł, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Chris rozpoczął zawody na piątej pozycji, jednak nie wynikało to ze słabego startu, a z przyjętej taktyki. Celem było rozpoznanie sytuacji na trudnym w dniu wyścigu torze i stopniowe podkręcanie tempa w trakcie biegu. Strategia przyjęta przez zawodnika zrealizowana została skutecznie w stu procentach, dzięki czemu obrońca tytułu mistrzowskiego mógł cieszyć się pierwszym w tym sezonie zwycięstwem i prowadzeniem w klasyfikacji generalnej.


Chris Borich – zwycięzca pierwszego wyścigu GNCC ATV w klasie XC1:

„Cieszę się, że inauguracyjny wyścig sezonu mam już za sobą. Wiedziałem, że warunki na torze będą dziś bardzo trudne. Postanowiłem najpierw ‘wjeździć’ się w nawierzchnię i wybadać gdzie są trudne do pokonania miejsca, a potem zaatakować. Pozwoliłem, by tor mnie prowadził i dzięki temu, kiedy wszyscy popełniali jakieś błędy, ja mogłem je bezwzględnie wykorzystać. W gruncie rzeczy wszystkie manewry wyprzedzania wykonałem wokół błotnych wyrw lub innych trudnych miejsc, które znalazłem na torze”.

Zobacz również:
REKLAMA