[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

Szkoła jazdy MOTOCYKL Action Team na Torze Łódź

Inauguracyjne szkolenie doskonalenia techniki jazdy MOTOCYKL Action Team już za nami. Na Torze Łódź pod Strykowem ćwiczyło z nami 13 osób.

Jeżeli chodzi o maszyny, to przekrój był dość spory. Dominowały nakedy i sportowe turystyki ale trafiły się też dwa turystyczne enduro, maksiskuter i niewielkie supermoto. Po powitalnej kawie, formalnościach i kontroli ciśnienia w kołach (dla chętnych) zaczęliśmy od teorii czyli krótkiej prezentacji tego czym mieliśmy się zająć podczas zajęć praktycznych.

Po prezentacji jeden z instruktorów dokonał szybkiej inspekcji motocykli szukając luzów i wycieków, drugi zaś objaśnił zasady jazdy na torze i znaczenie kolorów flag sygnałowych. Na koniec podzielono wszystkich na dwie grupy które miały ćwiczyć w oddzielnych sektory toru.

REKLAMAZajęcia praktyczne zaczęliśmy od pozycja na motocyklu; dosiadu ułożeniu nóg, rąk i dłoni, po czym przystąpiliśmy do ćwiczeń na minimalnych prędkościach poniżej progu równowagi. Ruszanie, zatrzymywanie do zera, ciasny i luźny slalom, zawracanie oraz ćwiczenie kierowania wzrokiem podczas jazdy po okręgu.

Kolejnym etapem była jazda techniczna powyżej progu równowagi. Na wprost i po zakrętach z jedną ręką, hamowanie oraz hamowanie awaryjne na prostej i w zakręcie. Następnie pokrzepieni obiadem zajęliśmy się doskonaleniem przeciwskrętu. Jazda slalomem całą szerokością toru, awaryjne omijanie przeszkody, hamowanie awaryjne na prostej z ominięciem przeszkody, to tylko niektóre z ćwiczeń.

Zwieńczeniem była jazda pełną nitka toru, w trakcie której obie grupy ćwiczyły technikę pokonywania zakrętów; hamowanie, pracę wzrokiem, budowanie pozycji i składanie maszyny w łuki. Było wiele radości, zwłaszcza że na koniec oprócz wiedzy każdy dostał niespodziankę, pakiet chemii motocyklowej Nova Bike.

Kolejne edycje zaplanowaliśmy na 4 czerwca, 1 lipca, 22 lipca i 7 października i uwierzcie mi, warto dołączyć do nas na Torze Łódź!

Warunki uczestnictwa i zapisy na kolejne edycje znajdziesz na www.motocykl-online.pl/action-team

Zobacz relacje ze szkolenia:

 


 

Pełna galeria zdjęć ze szkolenia dostępna pod adresem:
https://www.motocykl-online.pl/galerie/MOTOCYKL-Action-Team-szkolenie-21-maja,11329,1

ZAPISZ SIĘ!

zobacz galerię

Zobacz również:
Lubisz ostrą jazdę i szaleństwo na torze? A może chciałbyś podszlifować swoją technikę jazdy? Jedno nie wyklucza drugiego, więc 24 kwietnia 2019 r. weź udział w treningu zorganizowanym przez ekipę GRANDys duo na torze Slovakia Ring.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij