Szkoła jazdy MOTOCYKL Action Team na Torze Łódź

Inauguracyjne szkolenie doskonalenia techniki jazdy MOTOCYKL Action Team już za nami. Na Torze Łódź pod Strykowem ćwiczyło z nami 13 osób.

Jeżeli chodzi o maszyny, to przekrój był dość spory. Dominowały nakedy i sportowe turystyki ale trafiły się też dwa turystyczne enduro, maksiskuter i niewielkie supermoto. Po powitalnej kawie, formalnościach i kontroli ciśnienia w kołach (dla chętnych) zaczęliśmy od teorii czyli krótkiej prezentacji tego czym mieliśmy się zająć podczas zajęć praktycznych.

Po prezentacji jeden z instruktorów dokonał szybkiej inspekcji motocykli szukając luzów i wycieków, drugi zaś objaśnił zasady jazdy na torze i znaczenie kolorów flag sygnałowych. Na koniec podzielono wszystkich na dwie grupy które miały ćwiczyć w oddzielnych sektory toru.Zajęcia praktyczne zaczęliśmy od pozycja na motocyklu; dosiadu ułożeniu nóg, rąk i dłoni, po czym przystąpiliśmy do ćwiczeń na minimalnych prędkościach poniżej progu równowagi. Ruszanie, zatrzymywanie do zera, ciasny i luźny slalom, zawracanie oraz ćwiczenie kierowania wzrokiem podczas jazdy po okręgu.

Kolejnym etapem była jazda techniczna powyżej progu równowagi. Na wprost i po zakrętach z jedną ręką, hamowanie oraz hamowanie awaryjne na prostej i w zakręcie. Następnie pokrzepieni obiadem zajęliśmy się doskonaleniem przeciwskrętu. Jazda slalomem całą szerokością toru, awaryjne omijanie przeszkody, hamowanie awaryjne na prostej z ominięciem przeszkody, to tylko niektóre z ćwiczeń.

Zwieńczeniem była jazda pełną nitka toru, w trakcie której obie grupy ćwiczyły technikę pokonywania zakrętów; hamowanie, pracę wzrokiem, budowanie pozycji i składanie maszyny w łuki. Było wiele radości, zwłaszcza że na koniec oprócz wiedzy każdy dostał niespodziankę, pakiet chemii motocyklowej Nova Bike.

Kolejne edycje zaplanowaliśmy na 4 czerwca, 1 lipca, 22 lipca i 7 października i uwierzcie mi, warto dołączyć do nas na Torze Łódź!

Warunki uczestnictwa i zapisy na kolejne edycje znajdziesz na www.motocykl-online.pl/action-team

Zobacz relacje ze szkolenia:

 


 

Pełna galeria zdjęć ze szkolenia dostępna pod adresem:
https://www.motocykl-online.pl/galerie/MOTOCYKL-Action-Team-szkolenie-21-maja,11329,1

Motocykl Action Team
ZAPISZ SIĘ!
Zobacz również:
REKLAMA