Szkolenie z Motocykl Action Team

Ostatni dzień tegorocznego lata był okazją do spotkania się na Torze Łódź i poćwiczenia techniki jazdy z Motocykl Action Team. 

21 uczestników ostatniego szkolenia Motocykl Action Team postawiło wszystko na jedną kartę i... dzisiaj wszyscy mogą czuć się zwycięzcami. Mimo kiepskich prognoz, zapowiadane było nadejście bardzo wietrznego i deszczowego frontu, 22 września pogoda okazała się znakomita. Kilkanaście stopni na plusie w połączeniu z niebieskim niebem zagwarantowały świetną zabawę na torze. 

 

Jacek Hanusz

 

Tradycyjnie szkolenie było podzielone na dwie części. W pierwszej teoretycznej, największy nacisk został położony na technikę szybkiego pokonywania zakrętów, wybranie odpowiedniego toru jazdy. Druga to praktyka, która w przeciwieństwie do poziomu pierwszego, od samego początku była ćwiczona na całej długości toru. Każda z grup (maksymalnie siedem osób) wyjeżdżała na tor pod opieką dwóch instruktorów, którzy najpierw demonstrowali poprawnie wykonanie ćwiczenia, a później jadąc za każdym kursantów, wyłapali i poprawiali jego błędy. Choć sesje trwały po kilkanaście minut, cały dzień jeżdżenia oznaczał jedno - wszyscy dostaną nieźle w kość.

 

Jacek Hanusz

 

Doskonalenie jazdy na testowych motocyklach

Tradycją naszych szkoleń stało się, że wszyscy uczestnicy mają możliwość przetestowania motocykli naszych partnerów, czyli w przypadku Level 2 maszyn podstawionych przez firmę Inter Motors. Na ostatnie szkolenie przyjechały cztery maszyny: Ducati Monster 821, Ducati 959 Panigale, Ducati Supersport S i Aprilia Shiver 900. Wystarczyło tylko umówić się na jazdę, by bez żadnych ukrytych kosztów, spróbować testówką swoich sił na torze. Mnie najbardziej cieszy fakt, że uczestników nie trzeba było namawiać do jazdy, a kolejka do maszyn była bardzo długa. 

 

Jacek Hanusz

 

Czym są szkolenia z Motocykl Action Team?

Wiosną ubiegłego roku w naszych głowach narodził się pomysł, by tematami bezpiecznej jazdy zająć się nie tylko na stronach magazynu Motocykl, ale również w praktyce. W maju 2017, na znakomicie przygotowanym obiekcie jakim jest Tor Łódź, wystartowaliśmy z pierwszą edycją Motocykl Action Team. Poziom tego szkolenia obejmował podstawy jazdy motocyklem. Na szkoleniu mogłeś nauczyć się właściwego balansowania motocyklem podczas jazdy, poćwiczyć pokonywanie slalomów (wolnego i szybkiego), które są idealnym treningiem dla osób dużo jeżdżących po mieście, w bezpiecznych warunkach sprawdzić gdzie leżą granicie twoich umiejętności podczas hamowania awaryjnego. Oczywiście na szkolenia zapraszani byli motocykliście dosiadający wszystkich rodzajów motocykli. Dlatego podczas Motocykl Action Team  mogłeś spotkać lekkie "125", skutery, motocykle sportowe, nakedy, czy też potężne cruisery. 

Zainteresowanie szkoleniami było tak duże, że w połowie roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę edycji i specjalnie na Waszą prośbę stworzyć jedno szkolenie dedykowane wyłącznie użytkownikom chopperów i cruiserów. Pomysł wypalił, bo na wszystkich edycjach zanotowaliśmy komplet uczestników. Tak zakończył się sezon 2017. 

Rok 2018 rozpoczęliśmy wcześnie, bo już pod koniec kwietnia, a listy na kolejne edycje błyskawicznie wypełniły się uczestnikami. Podczas szkoleń często pytaliście nas o możliwość dalszego doskonalenia techniki jazdy, kolejne kursy na wyższych poziomach. Stąd pomysł na Motocykl Action Team Level 2. Poziom 2 jest kontynuacją pierwszego. Podczas tego szkolenia główny nacisk jest kładziony na umiejętność szybkiego pokonywania zakrętów oraz ich kombinacji, czy wyznaczenie właściwej linii przejazdu. 

 

Jacek Hanusz

 

Co w sezonie 2019

Jeśli nie zdążyłeś w tym sezonie zapisać się na nasze szkolenie, nie przejmuj się. Kolejne edycje szkoły jazdy Motocykl Action Team (Level1 i Level2 ) odbędą się również w sezonie 2019. Dzisiaj jesteśmy na etapie ustalania terminów.

Tradycyjnie, szczegóły pojawią się na naszej stronie internetowej: www.motocykl-online.pl/action-team. Pamiętaj, że na niej znajduje się również formularz rejestracyjny, który jest jedyną formą zapisania się na to szkolenie. Ponieważ w tym roku miejsca na treningach rozchodziły się błyskawicznie, nie odkładaj zapisów na ostatni moment. 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA