Szkopek 3. na Hungaroringu

W sobotnim wyścigu Alpe Adria Cup Szkopek wywalczył znakomite trzecie miejsce. Niedzielny wyścig przerwano tuż po starcie i już nie wznowiono.

Szkopek Team
Alpe Adria Cup 2015: Paweł Szkopek na torze Hungaroring.

Powodem przerwania zawodów był śmiertelny wypadek słoweńskiego zawodnika Berto Camleka. Jego highside wywołał spore zamieszanie, niestety uderzyły w niego maszyny innych zawodników. Berto Camlek to wyjątkowo doświadczony zawodnik. Przygodę z wyścigami rozpoczął jeszcze w latach 80. XX w. - ścigał się w kilku rundach WSBK, kilka razy wygrał Alpe Adria Cup. Jego ostatni wyścig był zarazem ostatnim wyścigiem dnia. Po wypadku zawodów nie wznowiono.

Paweł Szkopek: W sobotę cieszyłem się z trzeciego miejsca podczas mojego debiutu na Hungaroringu. Byłem zmotywowany, aby w niedzielę poprawić ten wynik. Niestety życie pisze czasem scenariusze, które nie są zbyt optymistycznie. Zaraz po starcie niedzielnego wyścigu w wypadku zginął mój kolega i rywal z toru – Berto Camlek ze Słowenii. Jechał parę miejsc za mną. Jest mi niezmiernie przykro że tak się stało. Chciałbym złożyć rodzinie i przyjaciołom Berto moje najszczersze kondolencje. Brak mi słów, aby wyrazić to co czuję w tej sytuacji.

Paweł Szkopek już za dwa tygodnie wystartuje w Poznaniu podczas rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Zobacz również:
REKLAMA