Szkopek w WSBK

Paweł Szkopek w ostatni weekend wystartował w kolejnej rundzie wyścigów motocyklowych WSBK na włoskim torze Imola. Zawodnik jeżdżący Yamahą YZF-R1 w Racing Team Toth ciągle pracuje nad ustawieniami i modyfikacjami maszyny.

Mateusz Jagielski
Paweł Szkopek w WSBK 2016.

Mistrz Polski 2015 nie dysponuje jeszcze motocyklem porównywalnym z konkurencją. Odbija się to niestety na wynikach podczas wyścigów. W sobotę podczas pierwszego z nich Szkopek był osiemnasty, dzień później minął metę na siedemnastej pozycji.

Paweł Szkopek: Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie podczas wyścigowego weekendu na Imoli. Nie było łatwo, a dzięki Wam wiedziałem że warto dać z siebie wszystko i walczyć aż do samej mety. Zespół w którym startuję wciąż nie dysponuje konkurencyjnie przygotowanym motocyklem, ale wspólnie pracujemy nad tym by niwelować tę różnicę. Dopinam też kwestię startów w tej serii do końca sezonu. Myślę, że dzięki wsparciu firmy Salag jest to realne.

Kolejny start Szkopka w WSBK nastąpi w połowie maja na malezyjskim torze Sepang. Cały czas trwają starania, aby Polak pojechał w tej serii do końca sezonu.

Zobacz również:
REKLAMA