Szkopek wygrywa na Węgrzech

Paweł Szkopek zdominował drugą rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike, która została rozegrana na węgierskim torze Pannonia Ring wraz ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria.

Paweł Szkopek zdominował drugą rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike na węgierskim torze Pannonia Ring.

W stawce 38 zawodników z całej Europy motocyklista ekipy Wójcik FHP Racing Team zakwalifikował się do pierwszego, sobotniego, wyścigu z trzecim czasem i szybko wysunął się na prowadzenie, pokonując nie tylko rywali z mistrzostw Polski, ale i całą stawkę Alpe Adria.

W niedzielę, ruszając z pole position, Szkopek był poza zasięgiem także na mokrym torze, wygrywając po raz kolejny z przewagą blisko minuty nad drugim polskim zawodnikiem i ponownie pokonując także rywali z Alpe Adria.

Dzięki kolejnemu świetnemu weekendowi, startujący na Yamasze R1 zawodnik z Dobrzykowa z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Superbike. Tym samym ma realne szanse na zdobycie dziesiątego tytułu.

To był bardzo udany, choć niełatwy weekend - mówi Paweł Szkopek. - W sobotę przewróciłem się podczas treningu i dość mocno poobijałem. Bolał mnie kręgosłup, a mój start stał pod znakiem zapytania. Ruszyłem jednak do walki i choć po starcie spadłem z trzeciego na czwarte miejsce, po dwóch kółkach byłem już na czele i kontrolowałem sytuację. W niedzielę było podobnie, choć w zupełnie innych warunkach. Po starcie straciłem kilka pozycji, ale znów na drugim okrążeniu byłem już pierwszy i pewnie dowiozłem do mety kolejną wygraną. Tym razem na mokrym torze. Jestem bardzo zadowolony z wizyty na Węgrzech, tym bardziej, że runda na torze Pannonia Ring upłynęła pod znakiem wielu upadków. Po siedmiu weekendach wyścigowych z rzędu teraz czeka mnie krótka przerwa. Za dwa tygodnie odbędzie się kolejna runda mistrzostw świata World Superbike, tym razem na włoskim torze w Misano. Pracujemy nad budżetem na starty w MŚ z rundy na rundę. Na Misano brakuje nam co prawda jeszcze niewiele, ale najbliższych dniach czeka nas wyścig z czasem.

Zobacz również:
REKLAMA