TT Man na jednym kole

Legenda trialu Dougie Lampkin podjął się nietypowego wyzwania. Postanowił przejechać pełne okrążenie ulicznego toru na Wyspie Man na jednym kole...

Red Bull
Dougie Lampkin pokonuje jedno okrążenie trasy TT na wyspie Man na jednym kole. 30/09/2016 źródło: Red Bull

Pierwsze pytanie brzmiało oczywiście czy mu się uda, a drugie jak szybko jest w stanie pokonać 61 kilometrów trasy TT (tak jedno okrążenie ma 37,7 mili) na swoim trialowym motocyklu. Pierwsze pytanie wydawało się mało sensowne bo Lampkin jest przecież 12-krotnym mistrzem świata i totalną legendą trialu. Dla takiego gościa nie ma rzeczy niemożliwych. Podjęcie takiego wyzwania kosztowało Douga 7 miesięcy planowania i treningu, a i tak trudne warunki pogodowe nie pozwoliły podjąć próby w Sobotę, na którą była ona zaplanowana. Lampkin walczył nie tylko z pogodą, deszczem i silnym wiatrem w górskiej sekcji trasy, ale także z ruchem ulicznym! Tak, trasa podczas próby była otwarta dla ruchu ulicznego, tak jak w każdą normalną niedzielę.
Ostatecznie Dougie Lampkin dokonał niemożliwego. Pokonanie całego okrążenia zajęło mu godzinę i 35 minut. Piękna robota!

Zobacz również:
REKLAMA