Taddy Błażusiak mistrzem USA!

      Tadeusz Błażusiak, zawodnik fabryzny KTM, jako pierwszy Polak w historii został mistrzem Stanów Zjednoczonych w motocyklowym endurocrossie. Tadeusz zapewnił sobie tytuł na jedną eliminację przed końcem, wygrywając zawody prestiżowego cyklu Geico Endurocross w Denver.

To były perfekcyjne zawody dla Polaka, który jest obecnie numerem 1 w halowym endurocrossie. Rozpoczął od wykręcenia najszybszego okrążenia (o ponad 1 s szybciej niż drugi zawodnik Corry Graffunder z Kanady!). Następnie Tadeusz wygrał bieg eliminacyjny i awansował do ścisłego finału. W nim nie miał sobie równych, choć na starie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy Ameryki Północnej. Najpierw popisał się najlepszym wyjściem z bramki startowej, a następnie w czasie 1. pętli nie dał się wyprzedzić atakująemu Aaronowi, odskoczył rywalom i przyjechał na pierwszym miejscu.

Po raz pierwszy w historii zawdów endurocrossu w Ameryce zawodnik zapewnił sobie tytuł przed ostatnią eliminacją. Równocześnie Tadeusz zrobił drugi krok w stronę zdobycie Potrójnej Korony, czyli wygrania 50 tys. dolarów za zwyięstwa w zawodach w Guthrie, Denver i Las Vegas. Do osiągnięcia tego trofeum Taddy'emu brakuje już tylko wygranej w mieście hazardu (zawody odbędą się za dwa tygodnie).

- Jestem ogromnie szczęśliwy - powiedział Tadeusz Błażusiak. - Zdobycie tego tytułu było dla mnie jednym z priorytetów tego sezonu. Teraz zeszło ze mnie ciśnienie i mogę skupić się na kolejnych zawodach, czyli rozpoczynającym się za tydzień w Anglii Pucharze Świata. Oczywiście nie odpuszczę i będę się starał zdobyć Potrójną Koronę w Las Vegas. To byłoby piękne dopełnienie tego sezonu. 

Wyniki 5. rundy Geico Endurocross w Denver:

1. Tadeusz Błażusiak KTM
2. Colton Haaker (USA) Kawasaki 
3. Damon Huffman (USA) Kawasaki

Klasyfikacja generalna:

1. Tadeusz Błażusiak 145 pkt
2. Geoff Aaron (USA) 109
3. Damon Huffman (USA) 94

REKLAMA

REKLAMAZobacz również:
Cagiva Elefant – jeden z najbardziej legendarnych motocykli wyprawowych ma szansę powrócić na rynek. Taki krok zapowiedział Timur Sardarov, dyrektor generalny MV Agusty, która jest właścicielem marki Cagiva. Nowy Elefant może być motocyklem hybrydowym.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA