Taddy Błażusiak mistrzem USA!

      Tadeusz Błażusiak, zawodnik fabryzny KTM, jako pierwszy Polak w historii został mistrzem Stanów Zjednoczonych w motocyklowym endurocrossie. Tadeusz zapewnił sobie tytuł na jedną eliminację przed końcem, wygrywając zawody prestiżowego cyklu Geico Endurocross w Denver.

To były perfekcyjne zawody dla Polaka, który jest obecnie numerem 1 w halowym endurocrossie. Rozpoczął od wykręcenia najszybszego okrążenia (o ponad 1 s szybciej niż drugi zawodnik Corry Graffunder z Kanady!). Następnie Tadeusz wygrał bieg eliminacyjny i awansował do ścisłego finału. W nim nie miał sobie równych, choć na starie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy Ameryki Północnej. Najpierw popisał się najlepszym wyjściem z bramki startowej, a następnie w czasie 1. pętli nie dał się wyprzedzić atakująemu Aaronowi, odskoczył rywalom i przyjechał na pierwszym miejscu.

Po raz pierwszy w historii zawdów endurocrossu w Ameryce zawodnik zapewnił sobie tytuł przed ostatnią eliminacją. Równocześnie Tadeusz zrobił drugi krok w stronę zdobycie Potrójnej Korony, czyli wygrania 50 tys. dolarów za zwyięstwa w zawodach w Guthrie, Denver i Las Vegas. Do osiągnięcia tego trofeum Taddy'emu brakuje już tylko wygranej w mieście hazardu (zawody odbędą się za dwa tygodnie).

- Jestem ogromnie szczęśliwy - powiedział Tadeusz Błażusiak. - Zdobycie tego tytułu było dla mnie jednym z priorytetów tego sezonu. Teraz zeszło ze mnie ciśnienie i mogę skupić się na kolejnych zawodach, czyli rozpoczynającym się za tydzień w Anglii Pucharze Świata. Oczywiście nie odpuszczę i będę się starał zdobyć Potrójną Koronę w Las Vegas. To byłoby piękne dopełnienie tego sezonu. 

Wyniki 5. rundy Geico Endurocross w Denver:

1. Tadeusz Błażusiak KTM
2. Colton Haaker (USA) Kawasaki 
3. Damon Huffman (USA) Kawasaki

Klasyfikacja generalna:

1. Tadeusz Błażusiak 145 pkt
2. Geoff Aaron (USA) 109
3. Damon Huffman (USA) 94

REKLAMA