REKLAMA

Tadek Błażusiak nokautuje w Ergo Arenie

Pierwsza runda tegorocznych mistrzostw świata SuperEnduro to popisowa jazda polskiego mistrza. Tadek wciąż jest w formie!

W miniony weekend w Gdańskiej Ergo Arenie odbyła się pierwsza runda mistrzostw świata FIM SuperEnduro. Przed własnymi kibicami jako faworyt startował Tadeusz Błażusiak. Zawodnik KTM-a udowodnił, że wciąż jest w wysokiej formie i mimo upadku w pierwszym biegu zdołał wrócić na czoło wyścigu i wygrał przed Davidem Knightem i Cody’m Webbem. W drugim i trzecim wyścigu Błażusiak nie dał rywalom szans i zdominował zawodników. W drugim biegu finiszował przed Davidem Knightem, i Danim Gibertem, a w trzecim zaraz za plecami Błażusiaka dojechał Jonny Walker, a później znów Knight.

Tym sposobem Tadek Błażusiak zwyciężył w pierwszej eliminacji SuperEnduro. Na podium razem z nim stanęli David Knight i Cody Webb.

Zobacz jak budują tor w Ergo Arenie:

zobacz galerię

Zobacz również:
Joan Barreda (Honda) jak zawsze dobrze zaczął, ale równie tradycyjnie słabo skończył. Ominięcie strefy tankowania okazało się dla niego tragiczną w skutkach pomyłką - odpadł z rajdu. Dzisiaj błysnął Sam Sunderland, który wygrał 11. etap rajdu Dakar 2021. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA