Tadek Błażusiak wraca na tor!

Legenda motocyklowego offroadu wraca na tor. Błażusiak podpisał roczny kontrakt z zespołem Red Bull KTM Factory Racing. Jego pierwszy start odbędzie się już w najbliższą sobotę 9 grudnia w Krakowie podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro 2018.

Tadek po raz pierwszy zabłysnął na międzynarodowej arenie w 2007 roku. Wygrał wtedy hardcorowy wyścig Red Bull Hare Scramble na ErzbergRodeo. To był początek jego dalszych sukcesów, bo na kultowy Erzberg wygrywał 5 razy pod rząd. Jego najważniejsze sukcesy to: 6 tytułów mistrza świata FIM SuperEnduro, 5 mistrzostw Ameryki w Endurocrossie, 4 złote medale X-Games i truimf w 1. edycji Red Bull 111 Megawatt.

"Życie to taka dziwna przygoda. Niczego nie można w nim przewidzieć do końca. Na pewno jest za krótkie, żeby nie robić w nim czegoś, na co ma się ochotę, jeśli oczywiście można sobie na to pozwolić. Ja chcę się znowu pościgać, tworzyć coś nowego, rozwijać enduro." – mówi Taddy Błażusiak.

Rok czasu – tyle udało się wytrzymać Tadkowi bez wyścigów. Wycofał się z nich w grudniu 2016 roku. Wspomina, że odejście było spowodowane zmęczeniem, a gdy rezygnował z wyścigów nie brał pod uwagę powrotu na tor. Ścigał się bez przerwy od 10 lat , nie tylko w Europie, ale również Stanach. W tym czasie, jak sam mówi „wypalił się”. Po 2 miesiacach przerwy zmienił zdanie. Uświadomił sobie, że kocha wyścigi i chce w nich nadal startować. Nie dał rady odejść na emeryturę, dlatego w 2018 roku zobaczymy go ponownie na torze! Powodem jest jak sam mówi nowy, ciekawy projekt w który zaangażował się KTM.

"To dla mnie naprawdę ekscytujące, że mogę wrócić do teamu Red Bull KTM Factory Racing. Emerytura na której byłem, nie potrwała zbyt długo, ale 2018 rok zapowiada całkiem nowy rozdział w mojej karierze. To co zaplanowano na 2018 rok, zaraz po serii SuperEnduro jest prawdziwym powodem dla którego wracam na tor. To dla mnie nowe, niesamowite wyzwanie. Wiem, że wiele osób będzie podekscytowanych z tego powodu." – powiedział Taddy Błażusiak.

My nie możemy doczekać się jego powrotu na tor i świętowania jego kolejnych wyników. A Wy?

REKLAMA