REKLAMA

Tadek Mistrzem Endurocross

Tadek Błażusiak do Las Vegas, czyli na ostatnią rundę AMA Endurocross pojechał po ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej o obronę zdobytego w zeszłym roku tytułu.

Jego największy rywal Geoff Aaron miał ostatnią szansę na to żeby zabrać Polakowi tytuł, ale 21 punktów straty czyniło tą sztukę niezwykle trudną. Tadeusz jednak nie dał żadnych złudzeń rywalom i nie kalkulował punktów tylko pojechał na maksa i najpierw wykręcił najlepszy czas w kwalifikacjach Hot Laps, a później wygrał całe zawody. Aaron był drugi i mimo walki do samego końca nie miał wiele do powiedzenia. Polski zawodnik nie ma teraz zbyt wiele czasu na świętowanie sukcesu, gdyż szykuje się do kolejnej obrony - tym razem tytułu Mistrza Świata w Indoor Enduro. Z tego powodu już udał się do Genui gdzie 27 listopada odbędą się ostatnie zawody. Jeśli i ta obrona się powiedzie Tadek będzie mógł świętować podwójnie, a my będziemy mieli ponownie Mistrza Świata Enduro. Trzymamy kciuki.

Klasyfikacja generalna – ‘10 AMA Endurocross championship

1.    Taddy Blażusiak (KTM Enduro Factory Team)
2.    Geoff Aaron (Christini/KTM)
3.    Justin Soule (Kawasaki)
4.    Cory Graffunder (Husqvarna)
5.    Kyle Redmond (Kawasaki)

Zobacz również:
Po raz pierwszy w formule Pucharu Polski Pit Bike, po raz pierwszy na torach całego kraju - zawody off-road na minimotocyklach zaczynają sezon w nowej randze. Pierwsza runda już 28 marca na torze w Głażewie!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA